‘Takımdan öte aile olmayı başardık’

Voleybolunsesi olarak İlbank Spor Kulübü’nde mücadele Ezgi Arslan ile söyleşi yaptık. Herkes gibi o da evinde günlerini geçirirken sezonu, evde neler yaptığını ve planlarına dair konuştuk.

23.03.1992 Ankara doğumlu olan Ezgi, voleybola SSK’da başladı. Sonrasında Galatasaray, Samsun Anakent, PTT Spor ve son olarak İlbank formalarını giydi.

İlk olarak sezon ile ilgili değerlendirmede bulunan oyuncu; “Bu sezon çok verimli geçti diyebiliriz, manevi anlamda da voleybol anlamında da çok şey kattığımı düşünüyorum kendime. Bu sezon gerçek anlamıyla takımdan öte aile olmayı başardık, zaten takımın yaş ortalaması 20-21 idi. Bu yüzden çok zor olmadı bu güzel ortamı yakalamak.

Final için şuan nasıl bir yol izlenecek, durumlarımız ne olacak hiçbir şey bilmiyorum. Gönül isterdi ki yarı final maçlarından hemen sonra oynayalım ama maalesef korona virüs sebebiyle süresiz ertelendi maçlarımız. Ben inanıyorum ki federasyonumuz kimseyi mağdur etmeyecek kararlar alacaktır. Çünkü bu süreç hepimiz için çok zorlu geçiyor.”

MUTFAKTA VAKİT GEÇİRMEYİ SEVİYORUM

Evde geçen günlerinde rutinlerinin olduğunu belirten oyuncu; “Sabah köpeğimle sitede yürüyüş yapıyoruz, sonrasında her gün spor yapıyorum. Mutfakta olmayı zaten çok seviyordum, bu süreçte çok vakit geçirdiğim için de ayrıca mutluyum. Ev işleri, temizlik, film, dizi derken zaman bazen yetmiyor bile bana 🙂

Ayrıca uzun zamandır denemek istediklerimi deniyorum evde, en başta mum yaptım çok keyifliydi. Uzun uğraşlar gerektiren yeni tatlar deniyorum. Daha önceleri zamanımız çok olmadığı için denemeye fırsatım olmuyordu. Evimi dekore ediyorum yeni fikirleri aratıyorum.”

AİLEMİ VE ARKADAŞLARIMI ÖZLEDİM

“Ailem şuan için Antalya’da kaldı. Şehirlerarası yolculuk yasaklandığı için uzun süredir oradalar. Tabi ki özledim onları ama orada risk çok daha az ve sağlıklı oldukları için de mutluyum.

Takım arkadaşlarımla görüşüyorum, tabi şuan için görüntülü konuşmalarla özlem gideriyoruz. Arkadaşlarımla ve ailemle kaliteli vakit geçirmeyi özledim.”

Yaz için neler planladığını sorduğumuzda ise; “Yaz için planlarım tabi ki var ama değişiklik olacak gibi gözüküyor. Biz birkaç kız arkadaşım her sene yazlık doğa içinde bir yerden ev kiralarız, sezon sonu yorgunluğumuzu atmak hem vücut hem de psikolojik rahatlama için. Bu sene değişiklik olacak mı bilmiyoruz tabi.

Kitap olarak kişisel gelişim kitaplarını tercih ediyorum. Son zamanlarda okuduğum ve etkisi altında kaldığım Azra Kohen- Gör Beni. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Akşamları çok fazla film ya da mini diziler izliyorum. Biraz fazla izlediğim için aklımda çok fazla film adı kalmıyor.”


Haberi Paylaş