Talihsiz serüvenler dizisi voleybolu bıraktırdı

Geçmişte Auburn Üniversitesi, Rutgers Üniversitesi, Nawaro Straubing takımlarında oynayan ve ülkemizde Aydın Büyükşehir Belediyespor formasıyla izlediğimiz 1999 doğumlu Amerikalı orta oyuncu Shealyn McNamara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yaşadığı bir dizi talihsizliği anlatarak 17 ay süren profesyonel voleybol kariyerini noktaladığını açıkladı.

McNamara yaptığı paylaşımda, bugüne kadar başına gelen ve “Talihsiz Serüvenler Dizisi” olarak tanımlanabilecek birçok olumsuz durumu anlattı.

Shealyn McNamara, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Vay canına, on yıllık bir kapıyı kapatma zamanının geldiğine inanmak zor… Resmi ‘Hoşça kal voleybol’ paylaşımıma geçmeden önce hayatımın en zor deneyimini özetlemek için biraz zaman ayırmak istedim.

Profesyonel voleybol kariyerim sadece 17 ay sürse de tipik Shealyn tarzında, o zaman dilimi içinde muhtemelen normalin on katı kadar olay yaşadım. Hiç şüphesiz şimdiye kadar başardığım en zor girişimdi.

İşte profesyonel kariyerimdeki önemli olayların bir özeti:

  • Bir haftadan kısa bir sürede 3 ayrı kez yakın mesafeden yüzüme topla vuruldum ve bunun sonucunda neredeyse 2 ay süren bir beyin sarsıntısı geçirdim.
  • Almanya’daki takımım transferin son tarihine 7 gün kala birdenbire iflas etti.
  • Bu nedenle yeni bir takımla sözleşme imzaladım ve 24 saatten daha kısa sürede Türkiye’ye taşındım.
  • Türkiye’ye geldikten 4 gün sonra Türkiye ve Suriye’yi vuran bir dizi ölümcül deprem yaşandı ve 50.000’den fazla kişinin ölümüyle ülkeyi ulusal bir olağanüstü duruma sürükledi.
  • Birçok kötü sakatlık yaşadım, favorim doğrudan açık göz küreme gelen bir darbeden dolayı retinanın zorlanmasıydı.
  • Olmaması gereken şeylere erişmek için ona olan güvenimi kullanan kalitesiz bir yöneticiyle, kötü bir durumla uğraşmak zorunda kaldım.
  • Tenerife’ye giderken neredeyse 24 saatlik uçuş gecikmesini de içeren, hayatımın en kötü seyahat deneyimini yaşadım.
  • Üç ay tahtakuruları ile uğraştım.
  • Uzun vadeli sağlığım için şimdi emekli olmanın en iyisi olduğu noktaya kadar beni getiren iki sakatlık yaşadım.

Bu yolculuk hiç de kolay olmasa da, geriye dönüp baktığımda minnettarlık ve memnuniyetten başka hiçbir şey hissetmiyorum. Tanrı’nın varlığına dair ihtiyacınız olacak kanıtın voleybol hikayem olduğunu her zaman söylemişimdir. Başından sonuna kadar dünyada Yüce Tanrı’dan daha inanılmaz veya mükemmel bir şekilde düzenlenmiş bir şeyi ortaya çıkarabilecek tek bir kişi yoktur. Bu benim profesyonel deneyimim açısından tamamen doğrudur; sadece son iki haftada tüm parçaların bir araya geldiğini görme şeklim hayret vericiydi. Bu yılın en zor anlarını hayatım için sahip olduğu planı ortaya çıkarmak ve oraya giden yolu olabildiğince açık hale getirmek için nasıl kullandığına daha fazla minnettar olamazdım.

Bu bölümün kapısını sıfır pişmanlıkla ve sadece gelecek için sevinç ve heyecanla kapatabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Sonunda benim için zamanı geldi. Tüm kalbimle gerçek amacımın ve hayattaki amacım olduğunu bildiğim şeyin peşinden koşuyorum… Ama arka cebimde oldukça güzel hikayeler ve deneyimler var!”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.