TED Kolej bu sezon adını voleybolla duyurdu

Ankara’da yıllarca basketbolla anılan TED Ankara Kolejliler, adını bu sezon İBA Kimya TED Kolejliler Bayan Voleybol Takımı ile duyuruyor.

Basketbolda başkentin köklü kulüplerinden TED Ankara Kolejliler’in bu sezon birinci ligde mücadele ettiği tek branş olan voleybolda, İBA Kimya TED Kolejliler, Aroma Bayanlar Voleybol Ligi’nde ’’kolej ruhunu’’ yaşatıyor.

Kulüp başkanı Önder Bülbüloğlu yaptığı açıklamada, TED Ankara Kolejliler Kulübü olarak, birçok branşta faaliyetlerini başarıyla sürdürdüklerini söyledi.

Bayanlar voleybol branşında, istedikleri başarıya ulaşmak adına büyük gayret gösterdiklerini kaydeden Bülbüloğlu, ’’TED Ankara Kolejliler basketbol ruhunu yaşayan bir okul, ancak bayan voleybolu da özellikle son yıllarda popüler bir spor branşı haline gelmeye başladı. Bu durum da bizleri çok mutlu ediyor. Çünkü voleybol ülkemizde çok önemli bir spor branşı oldu. Gençlerimizin de bu spor dalına olan ilgisi bu durumu kanıtlıyor. Kulüp olarak söz konusu branşımızın gelişmesi adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz’’ dedi.

Kendi yönetimlerinde ilk defa birinci ligde boy gösterdiklerini belirten Bülbüloğlu, ’’Bence ilk yılımızda hem şube yöneticilerimiz, hem de ben çok şey öğrendik. İlk yılımızda çok başarısız değildik ama daha başarılı da olabilirdik. Şimdi daha doğru adımlar atıyoruz. Amacımız ligin üst düzey takımlarından bir set almak olmamalı, puan cetvelinde daha yukarılarda yer almalıyız. Takımımıza sponsorumuz İBA Kimya ile birlikte önemli bütçeler ayırmaya başladık. Önümüzdeki yıllarda daha başarılı olacağımıza inanıyorum’’ diye konuştu.

Basketboldan sonra bayan voleybolunda da çok önemli başarılara imza atacaklarına inandığını kaydeden Önder Bülbüloğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
’’Hem bayanlarda hem de erkeklerde basketbol ve voleybol alanında en üst seviyedeki liglerde mücadele etmek istiyoruz. Şu anda bunu sadece bayan voleybol takımımız başarmış durumda. Kulüp, biz göreve gelmeden önce ciddi anlamda borç batağındaydı. Sadece erkek basketbol branşına yatırım yapılıyordu. Göreve seçilirken, ilk amacımızın ’kulübün mali yapısını düzeltmek olduğunu, şampiyonluk gibi bir amacımızın olmadığını’ söyledik. Kulübümüzün bütün borçlarını bitirdik. Şimdi sportif başarılara odaklandık. Umarım örnek bir kulüp oluruz.’’


Haberi Paylaş