“Tek düşüncemiz galibiyet”

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Halkbank, gruptaki son maçına yarın (25 Ocak, Çarşamba) çıkacak.

Bulgaristan ekibi Hebar Pazardzhik ile temsilcimiz Halkbank’ın karşı karşıya geleceği müsabaka, Başkent Voleybol Salonu’nda saat 17.30’da başlayacak ve TRT Spor Yıldız’dan naklen yayınlanacak. Maçın hakemleri Eldar Zulfugarov (Azerbaycan) ve Kaiser Chantal (Fransa) olacak.

Bulgaristan’da oynanan ilk karşılaşmadan Halkbank 3-2’lik galibiyetle ayrılmıştı.

Ev sahibi Halkbank’ın iki liberosu Volkan Döne ve Deniz İvgen müsabakanın önemine dair açıklamalarda bulundu.

Arkadaşlarına güvendiğini belirten Volkan Döne:Bu yılın belki de en önemli maçı için sahaya çıkacağız. İnanıyorum ki, taraftarımız sahaya çıktığımız andan itibaren, son düdük çalana kadar bizi destekleyecek. Hebar’ın ne denli zor bir rakip olduğunu biliyoruz. Onları yenerek grup birincisi olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Arkadaşlarıma güveniyorum.” şeklinde konuştu.

Lider kalmak istediklerini söyleyen Deniz İvgen: “Rakibimizi iyi tanıyoruz. Kolay olmayan bir rakip, biliyoruz. Fakat bizim hedeflerimiz var ve biz bunu başarmak, finale kadar gitmek istiyoruz. Hebar’la Ankara’da karşılaşacağız, bunun avantajını kullanarak üç puan alarak liderlik koltuğunda kalmak arzusundayız. O nedenle çok önemli bir maç olarak değerlendiriyoruz. Tek düşüncemiz galibiyet. Seyircimizin önünde iyi oynayarak başaracağız, inanıyoruz.” dedi.

İki libero, Volkan Döne’nin Nimir hayranı olan çocukları Poyraz Hüseyin ve Ozan Tuğrul’la birlikte objektiflere poz verirken liderlik için inançlı olduklarını dile getirdi.

Grupta, son maçlar öncesindeki puan durumu şöyle:

Halkbank ANKARA 5 4 1 10

Aluron ZAWIERCIE 5 3 2 10

BERLIN R.Volleys 5 3 2 8

Hebar PAZARDZHIK 5 0 5 2

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.