Telekom Eczacıbaşı maçını düşünüyor

Hafta sonu İstanbul’da karşılaştığı, ligin üç yenilgisiz takımından birisi olan Vakıfbank Güneş Sigorta’yı da yenerek rakibinin bu unvanını ortadan kaldıran Türk Telekom, namağlup liderliğini sürdürdüğü ligdeki en zorlu mücadelesine Perşembe günü Eczacıbaşı Zentiva maçıyla çıkacak.

Oynadığı 8 maçta yenilgi yüzü görmeyen, bu karşılaşmalarda sadece 2 set kaybeden ’’Başkent’in Sultanları’’, sezonun başından bu yana bırakmadığı zirveyi terk etmeye niyetli değil.

Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi’nden erken elenmenin acısını ligde alacakları başarılı sonuçlarla unutmak istediklerini ifade eden Türk Telekom Bayan Voleybol Takımı Menajeri Cengiz Atabek, ’’Eczacıbaşı Zentiva’nın da yenilmezliğini bitirmek istiyoruz’’ dedi. Rakiplerinin kendileri açısından şampiyonluk yolundaki en büyük engel olduğunu ve bu engeli de Ankara’daki zorlu mücadelenin ardından aşmak istediklerini anlatan Atabek, yeni transfer ettikleri Amerikalı smaçör Keao Burdine’nin takıma uyum sağladıkça, tempolarının daha da artacağını iddia etti.
Atabek, ’’Bahar’ın organizasyonunda, Aguero’nun önderliğinde her geçen gün daha
da iyi voleybol oynuyoruz. Vakıfbank’ı evinde 3-1 yenerek, bunu kanıtladık. Şimdi çok kaliteli ve deneyimli bir kadroya sahip olan Eczacıbaşı Zentiva ile kozlarımızı paylaşacağız. İki testiden biri
kırılacak. Biz ligin namağlup tek takımı olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz’’ dedi.

Atabek, 7 Şubat Perşembe günü saat 17.00’de Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda oynanacak Eczacıbaşı Zentiva maçına Ankaralı voleybolseverleri davet etti.


Haberi Paylaş

Comments are closed.