Telekom, Şahinbey’i 3-0 yendi

Nilay Benli, Ayşe, Burdine’nin hırslı oyununa, Aguero ve Makare’nin file üstünde katkılarıyla sonuca giden başkent ekibi yarı finale çıktı. Yarı finalde Fenerbahçe-Beşiktaş maçının galibi ile eşleşecek olan Türk Telekom, ilk maçını 20 Nisan Pazar günü İstanbul’da oynayacak.

İlk sete Lavruk ve Staroviç’in sayılarıyla giren Şahinbey Belediye’si karşısında Aguero ile etkili olmaya çalışan Türk Telekom, ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Makare ve Valdone’nin de etkili olmasıyla rakibinle arayı açmaya başlayan ev sahibi ekip, ikinci teknik molada da 16-10 üstünlük sağladı. Üzeyir Özdurak’ın kenarda bekleyen oyuncularını sahaya sürmesiyle temposu daha da arttıran Türk Telekom, seti zorlanmadan 25-15 lehine çevirdi.

İkinci sette de oyuna dirençli başlayan konuk ekip etkili savunması sayesinde ilk teknik molaya 2 sayı geride girdi. Ancak daha sonra Nilay Benli’nin enfes organizasyonu, Nilay Konar, Valdone ve Burdine’nin etkili oyunuyla oyuna ağırlığını koyan Türk Telekom, seti yine 25-15 almayı başardı.

Son sete yine etkili başlayan Makare, Aguero ve Valdone’nin bloklarıyla rakibe göz açtırmayan ev sahibi ekip, Lavruk ve Songül’ün çabalarını sonuçsuz bıraktı. Birinci teknik mola 8-5, artık maçı aldık havasıyla Telekom’un gevşemesinden yararlanan Şahinbey, 13-10’a kadar skoru taşıdıysa da ikinci teknik mola 16-11 geçildi. Seti de 25- 14 alan Türk Telekom maçtan 3-0 galip ayrılarak, turu geçti.  

TÜRK TELEKOM – ŞAHİNBEY BELEDİYESİ : 3-0

HAKEMLER: Kazım Burum (**), Çetin Ok (**)

TÜRK TELEKOM: Ebru (**), Nilay Konar (**), Bahar (***), Valdone (***), Makare (***), Aguero (***) – Funda (L) (**)- (Ayşe **, Burdine ***, Nilay Benli ***)

ŞAHİNBEY.B: Stef (**), Lavruk (***), Duygu (**), Staroviç (**), Müjgan (**), Emel (**)- Songül (L) (**) (Miniriye **, Seda **)

SETLER: 25-15, 25-15, 25-14

SÜRE: 56 dakika (17-19- 20)


Haberi Paylaş

Comments are closed.