Telekom’da hedef şampiyonluk

Ligin ilk yarısını lider tamamlayan ve ikinci yarı maçlarına da Dicle Üniversitesi galibiyetiyle başlayan Türk Telekom, liderliğini sürdürüyor. Türk Telekom Voleybol Şubesi Sorumlusu Mehmet Toros, ligin ilk yarısında oynadıkları 10 maçın 9’unu kazanan, kaybedilen maçta da 1 puan alan takımımın, ilk yarıyı 29 puana ulaşarak, hedeflediği amaca ulaştığını söyledi.

Toros, “2. yarıya Dicle Üniversitesi galibiyetiyle başladık. Takımımızın aynı başarılı performansı göstererek sezon sonunu da 1. sırada bitirmesi ve play-off karşılaşmalarında final oynayarak lig şampiyonu olmasını hedefledik. Amacımız, tüm sporseverlere heyecanlı, zevkli ve centilmence bir voleybol sezonu yaşatmak ve şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirmek. play-off karşılaşmalarına kadar, sakat oyuncumuz Ebru Elhan’ın tamamen iyileşmesi ve yeni transferimiz ABD’li Keao Burdine’nin de form tutarak takımımıza katkı sağlamasıyla, sezon başından beri sıkıntılı olduğumuz kadro zenginliğine, her mevkide kavuşmuş olacağız” dedi.

Toros, bu yıl Indesit Şampiyonlar Ligi’nde istenilen sonuca ulaşamadıklarını, ancak önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde final oynamayı hedeflediklerini söyledi. Toros, çok iyi bir kadrolarının olduğunu belirterek, “Ankaralı sporseverlerin takımımıza duyduğu yoğun ilgi, bizleri son derece memnun ediyor. Özellikle zirve mücadelesi yaptığımız rakiplere karşı oynadığımız maçlarda tribünleri dolduran Ankaralılar, takımımıza büyük destek veriyor. Başkentimizi, hedefi şampiyonluk olan kulübümüzün adeta tek başına temsil etmesi, spor kamuoyunda Türk Telekom adına sempati yaratmış ve önemli bir seyirci kitlesi oluşturmuştur. Bunun sağlanmasındaki en büyük etken, dünya klasmanında yer alan sporcuların takımımızda oynaması, tam bir takım ruhunun oluşması ve sporcusundan yöneticisine kadar şampiyonluğa inanmış bir ekip olmamızdır. Türk Telekom olarak kamuoyunda oluşturduğumuz bu olumlu havayı sezon sonuna kadar artırarak devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.


Haberi Paylaş

Comments are closed.