Temsilcilerimizden Erciyes Etabı’nda bronz madalya

2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı, bugün (13 Ocak 2019 Pazar), her iki kategoride oynanan yarı final, bronz madalya ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Bayanlar kategorisinde bugün (13 Ocak 2019 Pazar), alınan sonuçlar şu şekilde:

Motrich-Volodarskaya-Syrtseva-Khakimzanova (Rusya) / Ferrazzo-Cervella-Parenzan-Tonon (İtalya):2-1 (15-9, 7-15, 15-11)

Poszmikova-Jurenkova-Zyani Rusnakova (Slovakya) /Selin Yurtsever-Bahanur Gökalp-Merve Çelebi (Türkiye): 0-2 (9-15, 12-15)

Yarı Finaller

Knoblochova-Zolnercikova-Lojkova (Çek Cum.) /Motrich-Volodarskaya-Syrtseva-Khakimzanova (Rusya):0-2 (10 – 15, 10 – 15)

Lapteva-Pavlova- Novikova-Terenteva (Rusya) /Selin Yurtsever-Bahanur Gökalp-Merve Çelebi (Türkiye): 2-1 (12-15, 15-9, 15-10)

Üçüncülük Maçı

Knoblochova-Zolnercikova-Lojkova (Çek Cum.) /Selin Yurtsever-Bahanur Gökalp-Merve Çelebi (Türkiye): 0-2 (10-15, 12-15)

Final Maçı

Motrich-Volodarskaya-Syrtseva-Khakimzanova (Rusya) /Lapteva-Pavlova- Novikova-Terenteva (Rusya):2-0 (15-12, 15-10)

Bu sonuçların ardındanMotrich-Volodarskaya-Syrtseva-Khakimzanova‘dan oluşan Rusya takımı altın madalya,Lapteva-Pavlova- Novikova-Terenteva‘dan oluşan Rusya 2 takımı gümüş madalya, temsilcilerimizSelin Yurtsever-Bahanur Gökalp-Merve Çelebi‘den oluşan Türkiye takımı ise bronz madalyanın sahibi oldu.

2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’nda bayanlar kategorisinde üçüncü gün alınan sonuçlara ulaşmak içintıklayınız.

Erkekler kategorisindebugün (13 Ocak 2019, Pazar), alınan sonuçlar şu şekilde:

Necula-Farcas-Mehedinteanu (Romanya) /Shabalin-Polikarpov-Markov-Kayumov (Rusya):0-2 (4-15, 10-15)

Daianov-Kramarenko-Myskiv (Rusya) /Dündar Yıldırım-Ersin Durgut-Ali Cebeci-Emirhan Ulutaş (Türkiye): 2-0 (15-9, 16-14)

Yarı Finaller

Bobrikov-Mikhalev-Smorchkov (Rusya) /Shabalin-Polikarpov-Markov-Kayumov (Rusya):0-2 (11-15, 11-15)

Rakusov-Bogatov-Kuzmin-Bakhnar (Rusya) /Daianov-Kramarenko-Myskiv (Rusya):0-2 (15-17, 12-15)

Üçüncülük Maçı

Bobrikov-Mikhalev-Smorchkov (Rusya) / Rakusov-Bogatov-Kuzmin-Bakhnar (Rusya):0-2 (10-15, 16-18)

Final Maçı

Shabalin-Polikarpov-Markov-Kayumov (Rusya) /Daianov-Kramarenko-Myskiv (Rusya):0-2 (9-15, 8-15)

Bu sonuçların ardındanDaianov-Kramarenko-Myskiv‘den oluşanRusya 1takımı altın madalya,Shabalin-Polikarpov-Markov-Kayumov‘dan oluşanRusya 4takımı gümüş madalya veRakusov-Bogatov-Kuzmin-Bakhnar‘dan oluşanRusya 2takımı ise bronz madalyanın sahibi oldu.

2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’nda erkekler kategorisinde üçüncü gün alınan sonuçlara ulaşmak içintıklayınız.

2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’nda madalya ve ödüller ise; final karşılaşmaların ardından düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Motrich-Volodarskaya-Syrtseva-Khakimzanova (Rusya) takımınamadalyalarını;Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanıMurat Cahid Cıngı, kupalarını;TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaşverdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Lapteva-Pavlova- Novikova-Terenteva (Rusya) takımınamadalyalarınıKayseriGençlik Spor ve İl Müdürü Murat Eskici, kupalarını iseKayseri Vali Yardımcısı Ali Uslanmazverdi.

Turnuvanın üçüncüsü olanSelin Yurtsever-Bahanur Gökalp-Merve Çelebi (Türkiye)takımınaise madalyalarını;Türk Hava Yolları Kayseri Müdürü Fatih İnan, kupalarını iseCEV Teknik Delegesi Dirk Decherverdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Daianov-Kramarenko-Myskiv (Rusya) takımınamadalyalarını;Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanıMurat Cahid Cıngı, kupalarını;TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaşverdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Shabalin-Polikarpov-Markov-Kayumov (Rusya) takımınamadalyalarınıKayseriGençlik Spor ve İl Müdürü Murat Eskici, kupalarını iseKayseri Vali Yardımcısı Ali Uslanmazverdi.

Turnuvanın üçüncüsü olan Rakusov-Bogatov-Kuzmin-Bakhnar (Rusya) takımınaise madalyalarını;Türk Hava Yolları Kayseri Müdürü Fatih İnan, kupalarını iseCEV Teknik Delegesi Dirk Decherverdi.

Ayrıca; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, bu harika organizasyona ev sahipliği yapan ve organizasyonun Kayseri’ye gelmesini ve başarıyla gerçekleşmesini sağlayan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı ve Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile CEV Teknik Delegesi Dirk Decher’e teşekkür plaketi takdim etti.

2019 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu, 15-17 Şubat 2019 tarihlerinde Gürcistan’ınBakuriani şehrinde düzenlenecek Bakuriani Etabı ile devam edecek.


Haberi Paylaş