Thompson: “Pasör çaprazı oynayacağım takımlara gideceğim”

Eczacıbaşı Dynavit ile yollarını karşılıklı olarak ayıran ve tedavisi için şu anda Amerika’da olan 1997 doğumlu Amerikalı pasör çaprazı Jordan Thompson, Volleynews.it voleybol haber sitesinden Di Alessandro Garotta’ya röportaj verdi.

Jordan, her şeyden önce şimdi nasılsın?

Çok iyiyim ve ayak bileğimin ocak ortasında %100’e döneceğinden dolayı mutluyum. Milli takım koçum Karch Kiraly’nin, doktorlarının ve fizyoterapistlerinin tavsiyelerine dayanarak, uygun tedavi görmek ve bileğimin düzgün iyileşmesine izin vermek için şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeyim.

Bir buçuk sezon sonra Eczacıbaşı Dynavit ile olan sözleşmenizi feshetmeye karar verdiniz. Bu karara nasıl aldın?

Yüksek seviyede performans göstermek için antrenman yapmaya ve oynamaya devam ettim, bu yüzden ayak bileğimin durumu iyiye gitmiyordu. Bu nedenle, uzun bir kariyere sahip olabilmek için sağlığımı ilk sıraya koymaya karar verdim. Benim için en iyi çözüm, milli takımın sağlık personelinin tavsiyelerine uymak, rehabilitasyon için ABD’ye dönmek ve daha ciddi sakatlıkları önlemekti.

Takımda Tijana Boskovic gibi çok güçlü bir pasör çaprazı olmasına rağmen neden Eczacıbaşı’nda kalmaya karar verdin?

İki yıllık bir sözleşmem vardı ve Eczacıbaşı, Tijana’nın da orada olmasına rağmen benimle devam etme isteğini söyledi. Sezon başındaki beklentilerim takıma mümkün olan her şekilde yardımcı olmaktı.

Eczacıbaşı Dynavit ile olan deneyiminizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Pişman mısınız?

Eczacıbaşı dünya çapında bir kulüp ve onlarla olan deneyimimden keyif aldım. Belki de genç olduğum için doğru seçimi yapamadım. Aslında kariyerim için kendi pozisyonumda ilerlemem gerekiyor. Bu nedenle kariyerimin geri kalanında, pasör çaprazı olarak oynayabileceğim fırsatları değerlendireceğim.

Eczacıbaşı hayranlarına son bir mesajınız var mı?

Beni sürekli destekledikleri için onlara teşekkür etmek istiyorum. Eczacıbaşı taraftarları, özellikle sakatlık sürecimde beni her zaman destekledi ve cesaretlendirdi. Onların sevgisini çok derinden hissettim ve çok takdir ettim.

Sezonun ikinci bölümü için planlarınız nelerdir?

Şimdilik amacım en kısa sürede iyileşmek. Sezonun ikinci yarısı için takım aramaya hazırım ama şu anda iyileşmem daha önemli. Olabildiğim en iyi seviyeye ulaşmak, oyunumu büyütmeye ve geliştirmeye devam etmek istiyorum.

Biraz geriye gidelim ve Tokyo 2020 hakkında konuşalım. Olimpiyat deneyiminizi anlatabilir misiniz?

Geçen yaza geri döndüğümde, takımımız Tokyo’ya getiren yolculuğun sadece bir kısmını yaşasam bile, ABD voleybol programına katılmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Aslında, 2019’da ilk kez A Milli Takıma çağrıldım. Hazırlık aşamasından bu yana çok fazla antrenman oldu. Sonunda tarih yazdığımız için mutluyum ve mümkün olan her şekilde yardım etmeye çalıştığım takımın bir parçası olduğum için minnettarım. Açıkçası sakatlığımdan sonra üzgün ve kızgındım, ancak hala oynayacak bir rolüm olduğunu biliyordum ve bu rolün sahada veya yedek kulübesinde olması önemli değildi.

Takım olarak Tokyo’daki en iyi maçınız hangisiydi? Ayrıca kişisel performansın olarak da en iyi maçın hangisiydi?

Turnuva boyunca takım olarak çok iyi oynadığımızı düşünüyorum, ancak belki de en çok öne çıkan oyun Brezilya’ya karşı altın madalya için oynadığımız final. Rakip oyuncuların ne kadar yetenekli olduğunu ve asla pes etmediklerini biliyorduk. Ama oyunu kontrol etme şeklimize bakarsak, mücadelemizden ve asla pes etmemiş olmamızdan gurur duyuyorum. Kişisel düzeyde en iyi performansım, dünyanın en iyi oyuncularından bazılarına güvenebilecek yetenek dolu bir takım olan Çin’e karşıydı. Bunu bildiğim için maçtan önce biraz gergindim. Ancak, takım arkadaşlarım bana o kadar çok güven vermeyi başarmıştı ki, sahaya çıktım ve kendi oyunumu özgürce oynadım. O gün yaptığım şeyden gerçekten memnunum.

Olimpiyat altın madalyasından sonra, hala gerçekleştirmen gereken bir voleybol hayalin var mı?

Voleybolda kendime koyduğum tüm hedeflere henüz ulaşamadım, çünkü hala büyümek için zamanım olduğunu düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse, olimpiyatlardaki performansımın kendi oyunumun küçük bir kısmını gösterdiğine inanıyorum. Bu yüzden, kulüp düzeyinde başarılı sezonlar yaşamak ve hala olimpiyatlara katılmak istiyorum.

2022’de Dünya Kupası oynanacak, şimdiden neler söyleyebilirsin?

Milli takımda yeni bir yaz yaşayacağım ve Dünya Şampiyonası’na katılma şansına sahip olacağım için heyecanlıyım! Gelişimimizin nasıl devam edeceğini görmenin ilginç olacağını düşünüyorum. Kazanmaya daha da açız ve hem birey hem de takım olarak ilerlemek için çok çalışmaya devam edeceğimizden eminim.

Haberi Paylaş

Comments are closed.