THY uçuşa hazır

Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığı’na daha önce Güneş Sigorta Spor Kulübü başkanlığını yürüten İlker Aycı seçildi. Kulüp Genel Sekreterliğine ise VakıfBank’ın eski Voleybol Şube Sorunlusu Ramazan Yıldırım getirildi.

Spor branşına sınırsız katkıları bulunan ve çok önemli sponsorluklarla adından sıkça bahsettiren Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na voleybolun yakından tanıdığı bir isim geldi.

Güneş Sigorta döneminde VakıfBank voleybol takımının başarılarının fitilini ateşleyen İlker Aycı, THY Yönetim Kurulu Başkanı olurken, voleybolu seven bir başkan olan Aycı’nın uzun yıllar Birinci ligde mücadele eden ve 1993-94 yılında ligden çekilen THY’yi yeniden canlandırıp canlandırmayacağı merak konusu.

2006-2010 seneleri arasında Güneş Sigorta Spor Kulübü’nün başkanlığını yapan Aycı, VakıfBank’ın ilk Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazandığı sene takımın kadrosunu hazırlayan isim oldu. Aycı, Güneş Sigorta ile her ne kadar sadece 2008 yılında Challenge Kupası şampiyonluğu yaşasa da, 2011 yılında Türkiye’ye ilk Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu getiren kadronun mimarıydı.

Kadronun kurulmasında büyük emeği olan Aycı, peş peşe gelen başarılarda ön plana çıkmasa da VakıfBank voleybol takımının başarısındaki tohumları atan kişi olarak anılmaya devam ediyor.

Ramazan Yıldırım da Aycı ile birlikte
VakıfBank’ın başarılarında bir diğer pay sahibi isim Ramazan Yıldırım da bundan böyle İlker Aycı ile birlikte çalışacak. Genel sekreterliğe getirilen Ramazan Yıldırım da VakıfBank kulübünde voleybol adına önemli başarılara imza atmış bir isim.

2008’den 2014 yılına kadar kulüpte voleybol şube sorumluluğu görevini başarı ile sürdüren Ramazan Yıldırım, bu süre boyunca ilk yılında Challenge Kupası şampiyonluğu, ardından 2011 sezonunda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda ikincilik sevinci yaşadı. 2013 sezonunda 4 kupa ile lige damgasını vuran VakıfBank’ta yine Ramazan Yıldırım görev yapıyordu.


Haberi Paylaş