Tijana Boskovic: Herkesi maça bekliyoruz

Galatasaray HDI Sigorta ile oynanacak yarı final serisinin birinci maçı öncesi Eczacıbaşı VitrA’nın genç pasör çaprazı Tijana Boskovic, açıklamalarda bulundu.

“Ligde güzel bir sezon geçiriyoruz” diyen Boskovic şunları söyledi; “Sadece bir yenilgimiz var. Yarı finalde Galatasaray ile karşılaşacağız. Şampiyonlar Ligi’nde maalesef yarı finali garantileyemedik. Ama bizim için zor bir sezon olacağını biliyorduk. Türkiye Kupası da bizim için zor geçti fakat güzel tamamladık. Ligde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sezonu bir kupa daha kazanarak bitirmek istiyoruz. Buna inancımız yüksek. Sezonu, sonunda en mutlu olacağımız noktada bitireceğimize inanıyoruz.”

Spor kariyerine karate ile başlayan Tijana, “Çocukken karate yaptım. Ama bana çok uygun olmadığını anladıktan sonra voleybola döndüm ve kariyerimi bu yönde şekillendirdim. 22 yaşında bir sporcu olarak kariyerimde çok şey yaşadım. Bu noktadan sonrası benim için daha önemli. Umarım ileride daha fazlasını da ortaya koyabilirim. Her zaman geliştirmeye açık noktalar vardır. Ben de çok çalışıp, daha fazlasını elde etmek istiyorum. Voleybolda önümde uzun bir yol olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Solak bir oyuncu olmasının kendisine bir avantaj sağlayıp sağlamadığının farkında olmadığını söyleyen başarılı oyuncu, “Ben kendi açımdan baktığım zaman solak olmanın bir farkını anlayamıyorum ama birçok insan solak olmanın blokçu karşısında büyük bir avantaj olduğunu söylüyor” dedi.

Eczacıbaşı’nda iki sezon daha mücadele edecek olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Boskovic, “Geçen sene kulübümle sözleşmemi uzattım. Bu sezon hariç iki sezon daha Eczacıbaşı VitrA’da oynayacağım. Önümüzdeki sezon farklı farklı kulvarlarda yarışacağız. Oralarda da elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışacağız” dedi.

Başarılı sporcu, Türkiye’yi ve İstanbul’u çok sevdiğini belirterek, “Türkiye’yi çok seviyorum. Uzun süredir burada yaşıyorum. Çok güzel insanlarla tanışma fırsatı buldum. Türk yemekleri de ayrı bir güzel. Mercimek çorbası ve bulgur pilavı favori yemeklerimin arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

Boskovic, röportaj sonunda taraftarlara Türkçe seslenerek, “Merhaba, herkesi maça bekliyoruz” dedi.


Haberi Paylaş