Tofaş sahasında kazanmaya devam ediyor

Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 17. hafta maçında TOFAŞ sahasında konuk ettiği Seydişehir Belediyespor’u 3-2 mağlup ederek üst üste 3. galibiyetini elde etti.

Çekirge Spor Salonu’nda karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk teknik molaya Bursa temsilcisi 8-6 önde girdi. Molanın ardından toparlanan Seydişehir Belediyespor bulduğu kolay sayılarla ikinci teknik molaya 16-15 önde giren taraf oldu. Kalan bölüm büyük heyecana sahne olurken geriden gelen TOFAŞ taraftarının da desteğiyle seti 25-23 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan konuk ekip üst üste bulduğu sayılarla birinci teknik molaya 8-5 üstün girdi. Molanın ardından 3-4 sayı geri düşen TOFAŞ ikinci teknik molaya doğru bulduğu sayılarla skoru 15-15’te eşitlerken teknik molaya Seydişehir Belediyespor16-15 önde girdi. Molanın ardından oyunda kontrolü eline alan Kırmızı Beyazlılar bulduğu sayılarla skoru 19-16’ya getirdi. TOFAŞ hücumda üst üste hatalar yapınca Konya ekibi 20-20 oyuna yeniden dengeyi getirdi. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçse de az hata yapan TOFAŞ oldu ve seti 26-24 alarak durumu 2-0’a getirdi.

İlk iki sette olduğu gibi üçüncü sette karşılıklı sayılarla başlarken, birinci teknik mola Bursa temsilcisinin 8-7 üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra oyunda üstünlük kuran TOFAŞ üst üste bulduğu sayılarla farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-12 önde girdi. Mola dönüşünde toparlanan Seydişehir Belediyespor üst üste bulduğu sayılarla 20-20’de üzün bir süre sonra skora dengeyi getirdi. Kalan bölümde üstünlüğünü sürdüren Konya ekibi seti 25-23 kazanarak durumu 2-1’e getirdi.

Dördüncü sete çok iyi başlayan Seydişehir Belediyespor 7-0’lık seri yakaladı ve birinci teknik molayı 8-2 önde geçti. TOFAŞ rakibi karşısında oyuna tutunmaya çalışsa da farkı bir türlü kapatamadı ve ikinci teknik molayı da Konya ekibi 16-9 üstün geçti. Setin kalan bölümünde de üstünlüğünü sürdüren Seydişehir Belediyespor 25-22 kazandı ve durumu 2-2’ye getirdi.

Tie-break setine iyi bir başlangıç yapan TOFAŞ 5-2 önde olduğu ilk bölümde saha değişimini 8-7 üstünlükle geçti. Son bölüm büyük çekişmeye sahne olurken Bursa temsilcisi Furkan’la file üstünde yaptığı bloklarla seti 15-13, maçı da 3-2 kazandı. Bu sonuçla Kırmızı Beyazlılar üst üste 3. galibiyetine ulaşırken puanını 34’e yükseltti.

TOFAŞ ligin 18. haftasında 3 Şubat Çarşamba günü İzmir’de TFL Altekma’ya konuk olacak.


Haberi Paylaş