Tokat Adnan Çiçek’le yola devam dedi

Tokat Belediyesi Plevnespor Kulübü’nün olağan genel kurul toplantısı, Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan kulüp başkanı ve aynı zamanda Tokat Belediye Başkanı olan Adnan Çiçek, 2007-2008 sezonunda birçok branşta başarıdan başarıya koşturan ekibine teşekkür etti.

Başta voleybol olmak üzere güreş ve diğer branşlarda da önemli başarılara imza attıklarını, atletizmde, duatlonda ve halterde Türkiye’de dereceler aldıklarını ifade eden Çiçek, bu başarının devamını diledi.

Çiçek, şunları kaydetti:
’’Bugün burada yeni yönetime seçilecek olan arkadaşlara önümüzdeki sezon üstün başarılar diliyorum. Bilindiği gibi uzun yıllardır, bu takım Tokat’ta ve Türkiye’de isim yaptı. Bazı beklentileri de fazlasıyla karşılıyor. Ancak her geçen gün başarı düzeyinin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Yeni branşlar ilave edilmesi ve bazı branşlarda tansiyonu yükseltmek gerekiyor. Tokat’ta spor adına kulüpler gündeme geldiği zaman Tokat Belediye Plevnespor ve Tokatspor şehrimizin en güzide iki kulübü. Diğer amatör kulüplerimiz ve ferdi sporlarımız da bu güzelliği dengeliyorlar. Belediye Plevnespor olarak temel amacımız bir takım branşları yaşatmak, hem kültürel olarak hem de seyirci kapasitesi olarak bazı branşları şehrin ötesine taşımak, ülke gündemine taşımak ve dünya gündemine taşımak. İnsanlarımızın haftanın belirli saatlerinde güzel zaman geçirmelerini, gençlerimizi de kahve köşelerinden uzak tutarak spor camiası içerisine çekmeyi amaç edindik. Elbette ki bütün bunlar belirli bir bütçe gerektiriyor. Gücümüzü biliyoruz. Olmamız gereken yerde olmak istiyoruz.’’

Tesisleşme ve kurumsallaşma konusunda bazı atılımlar yaptıklarını ifade eden Çiçek, ’’Spor salonumuz bu yılın sonunda bitecek. Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nun seyirci kapasitesinin iki katı büyüklüğünde yeni bir tesisi Tokat’a kazandırmış olacağız. Bunu Tokat Belediyesi olarak yapıyoruz, bu da işin bir başka güzel tarafı’’ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yapılan genel kurulda, Belediye Başkanı Adnan Çiçek yeniden kulüp başkanlığa seçildi. Çiçek başkanlığında, yeni yönetim kurulu oluşturuldu.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.