Tokat Belediye Plevnespor teknik ekibiyle devam ediyor

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü, geçen sezon kadroda yer alan teknik ekibiyle 2021-2022 sezonunda devam kararı aldı.

Son iki yıldır takımın başında yer alan antrenör İlker Altan, yardımcı antrenör Furkan Gür, yardımcı antrenör aynı zamanda altyapı koordinatörü Ali Rıza Tayoğlu, istatistik antrenörü ve kondisyoner Eser Kocaarslan, masör Turan Keskin Tokat Belediye Plevnespor’un başarısı için çalışmalarını sürdürecek.

İlker Altan kimdir?

17 Ağustos 1994 doğumlu İlker Altan ilkokul yıllarında Tokat Belediye Plevnespor altyapısında voleybola başladıktan sonra A takıma yükseldi. Burada iki sene forma giydi ve sonraki sezonlarda istatistik antrenörü ve yardımcı antrenör olarak kariyerine devam etti.

Kulüp takımındaki yardımcı antrenörlük görevinin yanında 2017 yılında U-20 Erkek Milli Takımı ile Dünya Şampiyonası elemeleri ve finallerinde istatistik antrenörü olarak görev alıp Balkan Şampiyonası’nda şampiyonluk yaşadı.

2018 yazında A Milli Takım’da istatistik antrenörü olarak Avrupa Altın Ligi ve Akdeniz Oyunları’na katıldı. 2019 yılında Avrupa Altın Ligi’nde yaşadığı şampiyonlukla birlikte FIVB Challanger Cup’ta yine istatistik antrenörü göreviyle A Milli Takım’ın teknik heyetinde bulundu. 2018-2019 sezonunda kulüp takımı ile Efeler Ligi’nde Balkan Kupası’na katılma hakkı elde etti.

2019-2020 sezonunda Tokat Belediye Plevnespor’da baş antrenörlük görevine getirilen İlker Altan, Balkan Kupası’nda şampiyonluk yaşadı ardından Challenge Kupası’nda mücadele etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.