Tokat’ta play-off sevinci

Yavuz, yaptığı açıklamada, lige istedikleri gibi başlayamadıklarını, ama ikinci yarıda transfer ettikleri Victor ve Escalente’nin takıma çabuk uyum sağlamaları nedeniyle ikinci yarı çıkış yaptıklarını söyledi.

Şampiyonluğun güçlü adaylarından birisi olan Fenerbahçe’yi seyircilerinin de muhteşem desteğiyle yendiklerini hatırlatan Yavuz, ’’Bize her türlü desteklerini esirgemeyen başta belediye başkanımız Adnan Çiçek’e ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. İlk sekizde yer alarak play-off maçı oynamaya hak kazandık. Sezonu 7’inci tamamlayarak hedeflediğimiz yerdeyiz’’ diye konuştu.

Ligin en genç takımı olduklarını belirten Yavuz, şunları kaydetti:
’’Sezon başında başarıya aç genç oyuncularla anlaşırken iki senelik anlaşma yaptık. Çünkü biz gelecek sezonun da iskelet kadrosunu oluşturduk. Voleybol liginde mücadele eden takımlar arasında en genç kadroya sahibiz. Ligde mütevazi bir bütçeyle mücadele ettik. Oyuncularımı da gösterdikleri mücadeleden dolayı çok kutluyorum.’’

-YABANCI OYUNCULARIN PERFORMANSI-
İkinci yarı transfer ettikleri yabancı oyuncular Victor ve Escalente’nin takıma olumlu katkılar sağladığını söyleyen Yavuz, şöyle konuştu:
’’Ben aslında Victor’u sezon başında almak istemiştim, ama o zaman olmadı. Ligin ikinci yarısında aldık. Bunlar bize hava sıcaklığı 30 derece olan yerden geldiklerinde Tokat’ta sıcaklık eksi 10-15 derece idi. Antrenmanlarda çok üşüdüler. Artı 30 derece sıcaklıktan eksi 10-15 derecelik soğuğa alışmak kolay değil. Soğuk olması nedeniyle salonumuzu da değiştirdik. Havalar da ısındı, Victor ve Escalente’nin takıma çok katkısı oldu. Çok güzel bir seri yakalayarak bunun tesadüf olmadığını gösterdik.’’

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.