“Tokyo olimpiyatlarına katılamadık. Orada olamayacak olmak üzücü”

Tokyo 2020 Olimpiyatları’na gidebilmek için CEV Continental Kupası’na katılan Plaj Voleybolu Milli Takımı, çeyrek finalde Letonya’ya 2-0 yenilerek hem turnuvaya hem de Tokyo hayallerine veda etmişti. Milli Takım oyuncusu Murat Giginoğlu ise yaşadığı üzüntüyü şöyle ifade etti.

“Bunu hayatımda 3 kez yazıyorum yani bu duyguyu… Ne denir nasıl doğru kelimelerle ifade edilir emin olamadığım için şimdi paylaşabildim bu hissi doğru tanımlayabilmek adına. Çünkü Tokyo olimpiyatlarına katılamadık. Son 12 yıldır verdiğim emekten başarılardan başarısızlıklardan birçok olumlu yön gurur yaşatmış olsak da orada olamayacak olmak üzücü. Yine de bu yolda bu hedefin içinde olduğum için kendimi sonuna kadar adadığım için şanslıyım.

Dünyanın en güzel ülkesinden kalkıp başarıya ulaşacağın umuduyla kendini hazırlıyorsun, hayatınla kumar oynuyorsun, bir bakıyorsun ailene arkadaşlarına dostlarına destekleyen herkese elin boş dönüyorsun. İçin içine sığmazken hiçbir insanın rahatça sığamayacağı koltuklarda saatlerce uçuşun içinde sıkışıp kalıyorsun ama her şeyi bile bilede oynamaya devam ediyorsun. Çünkü kazandığında senin partnerinin inanması, çalışması ve hayalleri gerçekleştirmesiyle öğütürüz kendimizi. Başarırsan destansı olur. Dünyayı dolaşıp plaj voleybolunu seven birçok yeni arkadaş ve insanla tanışıyorsunuz seviyor olmanız dışında sıfır güvenlikli destansı bir macera! Kazanan, kaybeden, antrenman yapan, gelen, çalışan ve seyahat eden herkese tüm gençlere sesleniyorum peşimizden gelecek. İnsanlar tatmin ve mutluluk için farklı yollar seçerler senin yolunda olmadıkları için ise kayboldukları anlamına gelmez.”

Son olarak ailesine, arkadaşlarına ve kendilerini destekleyen herkese teşekkür eden Murat Giginoğlu, “Başta Türkiye Voleybol Federasyonumuza, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, tüm teknik ekibe bizimle bu emekte bu süreçte inanıp yanımızda oldukları için teşekkür ederim. Son olarak da hiçbir zaman pes etmeyip sonuna kadar yanımda olan birçok fedakârlığı olan kendinden ailesinden her şeyinden veren kardeşim, partnerim, yol arkadaşıma Volkan Göğtepe’ye teşekkür ederim.

Haberi Paylaş

Comments are closed.