THY Abbondanza ile sözleşme yeniledi

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, deneyimli İtalyan antrenör Marcello Abbondanza ile resmi olarak yeniden anlaştığını duyurdu.

Ülkemizi CEV Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden, Misli.com Sultanlar Ligi’nin başarılı ve iddialı ekiplerinden olan Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki sezon için başantrenörü belli oldu. Türk Hava Yolları, 2019 yılının Kasım ayından bu yana takımda başantrenör olarak görev alan ve daha önce Bergamo, Scavolini Pesaro, Fenerbahçe, Villa Cortese, Rabita Baku, Chemik Police kulüplerini çalıştıran 1970 doğumlu deneyimli çalıştırıcı Marcello Abbondanza ile yola devam ettiklerini duyurdu.

Türk Hava Yolları’nın 2020 Balkan Şampiyonu olmasında ve Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım arasında tamamlamasında büyük katkı sağlayan Marcello Abbondanza’nın kariyerinde; İtalya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Ligi Şampiyonluğu, Azerbaycan Ligi Şampiyonluğu, CEV Kupası Şampiyonluğu, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu gibi çok sayıda başarı bulunuyor.

Abbondanza, 2000-2005 yıllarında İtalya, 2011-2014 yıllarında Bulgaristan ve 2017-2018 yıllarında Kanada A Milli Kadın Voleybol takımlarını çalıştırdı. 2022-2024 sezonunda Yunanistan Kadın Milli takımı ile anlaşan başarılı çalıştırıcı, Bulgaristan milli takımı ile Avrupa Altın Ligi’nde 2010-2012 yılları arasında gümüş madalya, 2011-2013 yıllarında ise bronz madalya kazandı. Kanada milli takımı ile 2017 yılında NORCECA Şampiyonluğu kazanan Abbondanza, 2018 yılında Pan Amerikan Oyunları’nda üçüncülük yaşadı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın da katıldığı imza töreninde, Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Abdullah Kelkitli: ”Marcello ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Kendisine inancımız ve güvenimiz tam. Takım içindeki uyumu ve başarısı bizim anlaşmak isteğimizdeki en büyük etkendi. Kendisine önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum.” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.