Türk Sporu sponsoruyla ikinci kez buluşuyor

Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Marketing Türkiye Dergisi ve Marketing & Management Institute (MMI) desteğiyle, 28-29 Mayıs 2008 tarihlerinde Grand Cevahir Hotel İstanbul’da düzenlenecek olan 2. Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi bu yıl da “Türk Sporu Sponsoruyla Buluşuyor” temasıyla yoluna devam edecek.

Olimpiyat oyunları ve çeşitli spor müsabakalarında çıtayı yükselten Türkiye’nin, bu alandaki başarısını artırmayı hedefleyen etkinlik; başta devlet ve spor federasyonları olmak üzere, tüm spor kurumlarını, yerel yönetimleri, spora sponsorluklarıyla yatırım yapan kuruluşları ve medya dünyasını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün önderliğinde özerkleşen 58 spor federasyonunun pazarlama ve sponsorluk alanında yetkinleşmesini hedefleyen “Türk Sporu Sponsoruyla Buluşuyor” projesi kapsamında düzenlenen “2. Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi”, Türkiye’de spor, spora yapılan yatırım ve spor pazarlamasının gelişiminde büyük bir rol oynayacak. Sponsorluk desteği bekleyen spor dallarını ve spora destek vererek kendi marka değerini güçlendirmeyi hedefleyen kuruluşlar için büyük bir fırsat olan 2.Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi, bir yandan oturumlarıyla eğitim arenasına dönüşürken, bir yandan da katılımcıları fuar alanında yer alan federasyonlarla tanıştıracak. Bu yılki kongrenin ana temasında sadece sponsorluk konusu değil, sporda pazarlama konuları da ele alınacak. Ayrıca kongrede sektörü ilgilendiren konular birden fazla salonda paralel oturumlarla işlenecek.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.