Türkiye finalde!

Portario’da düzenlenen Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonasında bugün yarı finale mücadelesine çıkan Küçük Sultanlar rakip Bulgaristan’ı rahat bir oyunla 3-0 yenerek adını finale yazdırdı. Millilerimizin finaldeki rakibi ise grup maçlarında 3-2 yendiğimiz Sırbistan oldu.

Türkiye – Bulgaristan : 3-0 (25:10, 25:19, 25:10) 62 dakika
Hakemler : Bartula (BIH) & Kostopoulos (GRE)
Türkiye : Demirhan, Uygur, Kestirengoz, Aydınoğulları, Olcay, Kizavul, Orge/L – Arslan, Yurtdagulen, Erol, Alikaya, Babat.
Bulgaristan: Kancheva, Maneva, Kr. Dimitrova, Stanisheva, S. Dimitrova, N. Dimitrova, Ivanova/L – Marashlieva, Tulina, Todorova, Bozhakova, Manasieva.

Yunanistan – Sırbistan : 1-3 (25:20, 23:25, 23:25, 22:25)

Romanya – Karadağ : 1-3 (25:20, 19:25, 21:25, 22:25) 106 dakika
Hakemler : Kolarevic (SRB) & Penkov (BUL)
Romanya : Ciocian, Grigoras, Pasnicu, Chirea, Berdila, Pichiu, Barzan/L – Gagea, Ciocian, Tudosie, Matache, Stinga.
Karadağ : Milinkovic, Cupara, Cvijovic, Djukic, Perunicic, Dzakovic, Suster/L – Ostojic, Tosic, Tapuskovic, Rovcanin.

Bosna Hersek – Karadağ : 3-1 (25:14, 25:12, 25:27, 25:19) 94 dakika
Hakemler : Ivan (ROU) & Dikmentepe (TUR)
Bosna Hersek : Mehmedovic, Stjepanovic, Omerovic, Sekulic, Smajlovic, Okuka, Novalic/L – Planincic, Lepic, Nisic, Zoranovic.
Makedonya : Blazhevska, Dimitrieva, Manovska, Ivanovska, Anastasova, Kocevska, Despotovska/L – Jordanovska, Zhivkovikj, Mladenovska, Nonevska.

MAÇ SONUÇLARI

22 Jul

Bosna Hersek – Karadağ (B)

3 – 0

Makedonya – Türkiye (A)

0 – 3

Romanya – Sırbistan (A)

0 – 3

Yunanistan – Bulgaristan (B)

3 – 1

23 Jul

Türkiye – Sırbistan (A)

3 – 2

Karadağ – Bulgaristan (B)

0 – 3

Makedonya – Romanya (A)

0 – 3

Yunanistan – Bosna Hersek (B)

3 – 0

24 Jul

Bulgaristan – Bosna Hersek (B)

3 – 1

Romanya – Türkiye (A)

0 – 3

Sırbistan – Makedonya (A)

3 – 0

Yunanistan – Karadağ (B)

3 – 1

25 Jul

Romanya – Karadağ (5-8)

1 – 3

Bosna Hersek – Makedonya (5-8)

3 – 1

Türkiye – Bulgaristan (Yarı Final)

3 – 0

Yunanistan – Sırbistan (Yarı Final)

1 – 3

 

26 Jul

 

Romanya – Makedonya (7-8)

10.30

Karadağ – Bosna Hersek (5-6)

12.30

Bulgaristan – Yunanistan (3. lük maçı)

17.30

Türkiye – Sırbistan (Final)

20.00


Haberi Paylaş