“Türkiye ile oynamak için sabırsızlanıyoruz”

Filenin Sultanları’nın 2022 Dünya Şampiyonası ikinci turunda sıradaki rakibi Kanada Kadın Milli Voleybol Takımı. Takımın başantrenörü Shannon Winzer, karşılaşma öncesi VoleybolunSesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

İlk olarak dün aldıkları Tayland galibiyetini değerlendiren Winzer, “Tayland bizim için çok güçlü bir rakipti. VNL’de alınan yenilginin ardından burada galip geldiğimiz için çok mutluyum. Oyuncularım oyun planına sadık kaldı ve iyi bir iş çıkardılar. Bloklarımız Tayland hücumuna karşı çok güçlüydü. Bu da bize maçın kırılma anında sayı alma fırsatı verdi. Açıkçası, bu maçta Van Ryk ve Gray’in hücum yetenekleri çok iyiydi.” dedi.

Türkiye’ye karşı oynamak için sabırsızlandıklarını söyleyen Winzer, ” VNL’de onlara karşı çok iyi oynadık ve bu performansı tekrarlamayı umuyoruz. Servisler bizim için önemli olacak. Orta oyuncuların hücumlarını çıkarabilirsek onlarla savaşmamız kolay olacak. Bence çok zor bir maç olacak ama Dünya Şampiyonası’ndaki performansımıza güveniyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.