Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nda hedef Avrupa Şampiyonası

Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda şampiyon olarak göğsümüzü kabartan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye İşitme Engelliler Erkek Voleybol Takımı, yeni şampiyonluklar için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Düzenlenen birçok uluslararası spor organizasyonunda büyük başarılar yakalayan Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu, işitme engellileri sosyal hayata kazandırmak amacıyla yatırımlarına devam ediyor. Türkiye genelinde yapılan işitme engelli sporcu taraması ile birçok yetenekli sporcuyu branş altyapılarına kazandıran Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Samsun ve Kayseri’de düzenlediği kamplarla sporcuların gelişimine büyük önem veriyor.

Türkiye İşitme Engelliler Erkek Voleybol Takımı ve Türkiye İşitme Engelliler Erkek Futbol Takımı, Samsun’un Ladik ilçesinde çalışmalarına devam ederken; Türkiye İşitme Engelliler Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye İşitme Engelliler Kadın Futsol Takımı, Kayseri şehrinde yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’nda tüm takımların teknik sorumlusu olan Osman Çarkçı, “Tüm takımlarımızla uluslararası arenada ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz. Tüm yaz sezonu boyunca, milli takımlara yetenekli sporcular kazandırmak için ülke çapında taramalar yaptık. Takımlarımıza katılan sporcularımızı yetiştirmeye devam ediyoruz. Şimdilik Kayseri ve Samsun’da kamplarımız devam ediyor.  Gelecek sene bizim için çok yoğun olacak.2023 Avrupa Şampiyonası’nda tüm alanlarda şampiyonluk yaşamak istiyoruz.” dedi

 

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.