Türkiye-İsrail maçı seyircisiz oynatıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde oynanan Avrupa Yıldızlar Voleybol Şampiyonası Bayanlar Eleme Grubu maçı seyircisiz şekilde başlarken, maç öncesinde spor salonu önünde toplanan grup İsrail’i protesto etti.

Avrupa Yıldızlar Voleybol Şampiyonası Bayanlar Eleme Grubu’nun son karşılaşması olan Türkiye-İsrail maçı seyircisiz şekilde başladı. Maçın yapıldığı Atatürk Spor Salonu önüne gelen bir grup ise İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Türk ve Filistin bayrakları taşıyan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu grup, salona yaklaşık 100 metre mesafede polis tarafından durduruldu. Türkiye’nin İsrail takımı ile maç yapmamasını isteyen grup, ’’Kahrolsun İsrail’’, Hepimiz Filistinliyiz’’ şeklinde sloganlar attı.

Maçın seyircisiz oynatılmasına da tepki gösteren grup, maça girmek istediklerini, bu haklarının ellerinden alınamayacağını öne sürerek, polis barikatını aşmaya çalıştılar. Ancak polis, kalabalığın salona girmesine izin vermedi. Alanya İlçe Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan da megafonla kalabalığı uyararak dağılmalarını istedi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.