Türkiye zorlu bir rakip

2022 Erkekler CEV Avrupa Altın Ligi’nde Filenin Efeleri’nin yarı finalde rakibi olan Hırvatistan Milli Takımı, karşılaşma öncesi basın toplantısı düzenledi.

Hırvatistan Milli Takımı baş antrenörü Cedric Enard, “Takımın durumdan memnunum. Oyun iyi bir yolda, önceki dört maçta iyi oynadık. Gerçek oyunumuzu dörtlü finalde göreceğiz. Türkiye’yi çok iyi hatırlıyorum çünkü bir antrenör olarak geçen sene finalde onlara yenildim.” dedi.

Türkiye’nin büyük tecrübe ve yeteneğe sahip güçlü bir takım olduğundan bahseden Cedric Enard, “Onlar zorlu bir rakip. Ligin en zorlu rakiplerinden biri. Oyunumuzun henüz iyi olmadığımız kısımlarını analiz ediyoruz ve düzeltmeye çalışıyoruz. Bu kadar tecrübeli ve güçlü takımlara karşı oynadık. Onlara güçlü bir direniş göstermeliyiz.”açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray HDI Sigorta forması giyen Hırvatistan Milli Takımı kaptanı Marko Sedlacek, “Final Four’da oynamayı hak ettik. Belki Final Four’un ev sahibi olduğumuzu bildiğimiz için biraz rahattık. Burada olmayı hak ettiğimizi kesinlikle gösterdik. Henüz en iyi oyunumuzu göstermedik. Takımdaki atmosfer harika. İyi çalışıyoruz, en önemli şey bu atmosferi korumak. Geçen senemi Türkiye’de geçirdim, koçu ve her oyuncuyu tanıyorum. Ligdeki en iyi takım onlar. Ama seyircilerle yüzde 30 daha iyi oynuyoruz. Seyircilerimizle beraber oynamamız bizim için daha kolay olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.