Türkiye’de salona girdiğimiz an “Vay canına” dedim

2023 CEV Erkekler Altın Ligi’nde 10 Haziran Cumartesi günü (yarın) A Milli Erkek Voleybol Takımımız ile karşılaşacak olan Romanya’da Adrian Aciobăniței, karşılaşma öncesi Romanya Voleybol Federasyonu’na açıklamalarda bulundu.

Takımda çok iyi bir atmosfer olduğunu söyleyen Aciobăniței, “Daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. İlk iki maça kötü başladık ama bu normaldi. Yeni bir takım olduğumuz için sahaya çıkmak için zamana ihtiyacımız vardı. Danimarka’daki maç şaşırtıcıydı, kötü oynadık ve Danimarka evinde rahat kazandı. Sadece Türkiye’de oynadığımız oyun tam anlamıyla takım oyunu gibiydi.” dedi.

Türkiye’deki maçı Konya’da 12 bin seyircinin önünde oynamasıyla ilgili ise Aciobăniței, “Kendimi gerçek bir oyuncu gibi hissettim. Türkiye’de salona girdiğimiz an ‘Vay canına’ dedim. Tüm salonda Türk bayrakları vardı ve herkes onları destekliyordu. Çok sıcak bir taraftar kitlesi vardı. Bu tarz maçlar sizi olumlu yönde etkiliyor.” açıklamasını yaptı.

*Romanya’nın Braşov kentindeki Dumitru Popescu Colibasi Spor Salonu’nda oynanacak Romanya – Türkiye karşılaşması, TSİ 17.00’de başlayacak ve TRT Spor’dan canlı yayınlanacak.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.