Türkiye’yi yenen Sırbistan Balkan Şampiyonu

Tekirdağ’da düzenlenen Halkbank Genç Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda Sırbistan, turnuvanın son gününde Türkiye’yi 3-0 mağlup ederek 14 puanla şampiyonluğa ulaştı.

Şampiyonu belirleyecek son maçta milli takımımız ile Sırbistan karşı karşıya geldi. Sırbistan’ın şampiyon olması için tek set alması yeterliydi. Milli takımımızın ise 3-0 galip gelmesi ve toplam sayılarda 14 sayı fark atması gerekiyordu. Sırbistan maçı 25-18, 25-14 ve 25-23’lük setlerle 3-0 kazanarak, Halkbank Genç Bayanlar Balkan Şampiyonu oldu. Milli takımımız ise turnuvayı 4. olarak tamamladı.

6 takımın katıldığı ve tek maçlı grup sisteminin uygulandığı turnuvanın son gününe girilirken Sırbistan 11 puanla ve yenilgisiz lider durumdaydı. Günün ilk maçında üçüncü sırada bulunan Bulgaristan, ikinci sırada bulunan Romanya’yı 3-1 yenerek puanını 11’e çıkardı ve set averajıyla liderliği ele geçirdi.

Sıralamada beşinci sıradaki takımı belirleyecek maçta Yunanistan ile Karadağ karşı karşıya geldi. Yunanistan rakibini 3-0 mağlup ederek,3 puanla turnuvayı 5. sırada kapattı. Karadağ ise galibiyet alamadan turnuvayı noktaladı.

Şampiyona sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:
SIRBİSTAN 14
BULGARİSTAN 11
ROMANYA 9
TÜRKİYE 8
YUNANİSTAN 3
KARADAĞ 0

 


Haberi Paylaş