TÜRŞAD’dan play off yolunda önemli galibiyet

Voleybol Erkekler 1.Ligi B Grubu’nda üst sıraları ilgilendiren maçta TÜRŞAD deplasmanda Akkuş Belediyespor’u 3-1 yendi. Grubunda 12.galibiyetini elde eden TÜRŞAD, Akkuş Belediyespor’un galibiyet serisine de son vermiş oldu.

Haftayı Akkuş Belediyespor 12 galibiyet, 35 puan ile 4.sırada, TÜRŞAD 12 galibiyet, 32 puan ile 5.sırada tamamladı.

Karşılaşmanın setleri 23-25, 19-25, 27-25, 20-25 sonuçlandı.

Adilcevaz TÜRŞAD Kulüp başkanı Av. Kadir Köstekçi;
“Çok zor bir maçı geride bıraktık. Ligin en güçlü takımlarından Akkuş Belediye Spor Kulübü’nü evinde yenmek hakikatten kolay bir iş değil. Bu nedenle teknik ekibimi, oyuncularımı, yöneticilerimi tebrik ederim. Bize inanan, destek olan herkese çok teşekkür ederiz. Ekranları başında maçımızı izleyen, dua eden, gözü yaşlı galibiyetimizi kutlayan herkese teşekkür ederiz.

Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Sonuna kadar hak ettiğimiz bir galibiyetti. Akkuş Kulübünü de mücadelesi nedeniyle tebrik ederim. Akkuş’un da yolu açık olsun.

Bizi izlemeye, takip etmeye, desteklemeye devam edin inşallah. Bu vesile ile her türlü darbeye karşı olduğumuzu ifade eder, maçın oynandığı gün itibariyle de 28 Şubat Mağdurlarına galibiyeti armağan ettiğimizi ifade ederiz.”

Adilcevaz TÜRŞAD Kulüp Baş Antrenörü Serkan Oğuz;
“Akkuş Belediye Spor ile oynadığımız maçı 3-1 kazandığımız için çok mutluyuz. Bizim için hayati önem olan bir maçtı. İlk sette inişli çıkışlı bir performans sergiledik ama kazanmasını bildik. 2. set ise daha rahat bir set oldu 3.sette ise orta bloğunda sıkıntı yaşadık seti 27.25 verdik, son sette ise daha rahat bir kazancımız oldu. Bu takım çok kaliteli bir takım ve zorlu maçlarda daha iyi oynuyoruz ve bu beni mutlu ediyor önümüzde zorlu Kızıltepe maçı var inşallah o maçı da kazanarak nasıl bir takım olduğumuzu göstermek istiyoruz.”

Adilcevaz TÜRŞAD  smaçör oyuncusu Samet Gümüş;
“Öncelikle verdiğimiz mücadelen dolayı bütün takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Bu maça iyi hazırlanmıştık. Sahaya bunu yansıttığımız için mutluyum. Play off yolunda kazanmamız gereken bir maçtı. Kazandığımız için mutluyum. Bizi Akkuş’ta da yalnız bırakmayan tüm yönetimimize çok teşekkür ediyorum.”

Adilcevaz TÜRŞAD libero oyuncusu Utku Çağlar Gülmez;
“Kazanmamız gereken bir maçtı. Takımdaki bütün sporcular, antrenörlerimiz ve yönetimimiz bunun bilincindeydi. Hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Bu galibiyeti desteklerini bizden esirgemeyen taraftarlarımıza ve canlı yayınlarda bizleri izleyip destekleyenlere armağan ediyoruz.”

Adilcevaz TÜRŞAD libero oyuncusu Fatih Yörümez;
“Bu maçın bizim için büyük bir önemi vardı. İyi oynadık, geri düştük tekrar öne geçip kritik anlarda iyi işler başardık. Güzel oyun oynayıp maçı kazandık. Bundan sonraki tüm maçları da aynen bu ruh, heyecan ve atmosferde geçirip play-off’larda yerimizi ayırtmak istiyoruz.

Adilcevaz TÜRŞAD pasör  oyuncusu Tarık Öztekin;
“Play off için çok önemli bir maçtı. Bütün takım bu maça odaklanmıştık. Birlik olup güzel bir oyunla galip geldik. Bu maçı unutup haftaya Kızıltepe ile oynayacağımız maçın çalışmalarına başlayacağız. Bütün takımı tebrik ediyorum.”

Adilcevaz TÜRŞAD orta oyuncusu Kusay Kaan Güleç;
“Takımımız her koşulda, her şartta, her şehirde galip gelebileceğini, gücünü göstermiş oldu. Bu galibiyetle biz gerçekten takım değil artık bir aile olduğumuzu düşünüyorum. Bütün arkadaşlarımın ellerine sağlık diyorum. Ve her zaman olduğu gibi bugünde yönetimimiz ve taraftarlarımız kendi evimizde gibi hissettirmeye devam ediyorlar. 12 saatlik bir yolu teperek yanımızda oldular. Buradan onlara da teşekkür etmek istiyorum, playoff’larda görüşürüz.”

Adilcevaz TÜRŞAD orta oyuncusu Selim Arıman;
“Kazanma isteği, başarma arzusu ve potansiyelimizin farkına vararak gelmiş bir galibiyet. Çok önemli bir maçı kazanarak evimize dönüyoruz. Herkesin eline koluna sağlık. Bu galibiyeti ekran başında olan desteğini benden ve takımdan hiç esirgemeyen aileme, arkadaşlarıma, yöneticilerimize ve Adilcevaz halkına armağan ediyorum.”

Adilcevaz TÜRŞAD orta oyuncusu Ali Berkay Dağlar;
“Her maçın ayrı bir önemi vardır ama bu maç playoff yolundaki en önemli maçlardan biriydi bizim için. Gerek oyunumuzla gerek takım ruhumuzla gerçek gücümüzü bu maçta gösterdiğimizi düşünüyorum. Ayrıca uzak mesafe demeden maça gelip desteğini esirgemeyen yöneticilerimize ve bizi ekranları başında duaları ile destekleyen  taraftarlarımıza çok teşekkürler. Herkesin emeğine sağlık  yüreğine sağlık…”

 

Haberi Paylaş