TVF Başkanı Üstündağ’ı ‘Yılın En Başarılı Federasyon Başkanı’ seçildi

Türkiye’nin 150 yıllık köklü eğitim kurumu Pertevniyal Lisesi ve bünyesinden onlarca milli sporcu yetiştiren Pertevniyal Spor Kulübü, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı yılın en başarılı federasyon başkanı seçti.

Pertevniyal Lisesi’nin tarihi binasında mezunlar, sporcu ve velilerin katıldığı bir törenle Başkan Üstündağ’a plaketi verilirken, Pertevniyal Spor Kulübü Başkanı Abdullah Ercanlı voleyboldaki başarıların Türk insanını çok mutlu ettiğini ve voleybolun diğer branşlarla arayı açarak Türkiye’yi bir voleybol ülkesi olarak dünyanın zirvesine taşıdığını belirtti.

Pertevniyal Lisesi Müdürü Şeref Koç, okul-kulüp iş birliğiyle 63 yıldan beri Türk Sporuna sayısız değerler yetiştirdiklerini, milli takımlara sporcu ve antrenör yetiştirdiklerini söyledi.

Pertevniyal Lisesi öğrencileriyle bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Üstündağ “Türk voleybolunun bugün geldiği noktayı hepimiz görüyoruz. Bir hedefiniz, hayaliniz, heyecanınız yoksa asla başarı beklemeyin. Ama bugün ülke voleybolunda gerek kulüplerde gerek milli takımlarda hem heyecanımız hem hayalimiz var hem de hedefimiz var” dedi.

Voleybol oynadığı dönemde Pertevniyal Lisesi ile karşılaştıklarını da ifade eden TVF Başkan Üstündağ, “Pertevniyal Lisesi 150 yıllık geçmişi ile köklü bir geçmişe sahip. Pertevniyal Lisesi bir ekoldür. Pertevniyalli olmak ayrılacaktır. Voleybolun yanında eğitiminize de önem verin. Eğitiminizi aksatmayın. Derslerinizi ihmal etmeyin. Hepinize başarıla diliyorum” söyledi.

TVF Başkanı Üstündağ’a ödülünü, Pertevniyal Spor Kulübü Başkanı Abdullah Ercanlı takdim ederken Pertevniyal Lisesi öğrencileri de çiçek takdim etti.

Ziyaret esnasında Pertevniyal Spor Kulübü’nde incelemelerde bulunan TVF Başkanı Üstündağ, Pertevniyal Spor Kulübü Başkanı Abdullah Ercanlı’ya imzalı milli takım forması takdim etti.

Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir