TVF ile Solgar Vitamin sponsorluk anlaşmasını imzaladı

Türkiye Voleybol Federasyonu, Türkiye’nin en büyük gıda takviyesi markalarının başında gelen Solgar Vitamin ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. İmzalanan anlaşmayla voleybol milli takımlar ana sponsoru olan Solgar Vitamin, 2 yıllık anlaşma kapsamında Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri’nin Türkiye ve dünyadaki başarılarını destekleyecek.

Sponsorluk anlaşması için TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda bir imza töreni düzenlendi. Törene, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Solgar Vitamin Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ütebay, A Milli Kadın Voleybol Takımı sporcuları Aslı Kalaç, Kübra Akman, A Milli Erkek Voleybol Takımı sporcuları Burak Güngör, Vahit Emre Savaş ve TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, imza töreninde yaptığı açıklamada, voleybolda altın yılı yaşadıklarını belirterek bu başarıda yol arkadaşlarının ve sponsorların çok önemli olduğunu vurguladı.

Voleybolda dünya 1 numarası olarak büyük bir hayali gerçekleştirdiklerinin altını çizen Üstündağ, şöyle devam etti:

“Filenin Sultanları, 2024 olimpiyat vizesini aldı. Filenin Efeleri de mücadele ediyor. A Milli Kadın Voleybol Takımımız 1 yılda 3 turnuva ve 3 şampiyonluk yaşadı. A Milli Erkek Voleybol Takımımız da Altın Ligi ve Challenger Kupası’nda şampiyonluk yaşadı. Sevgili dostum Solgar Vitamin Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ütebay, bizi bizden daha iyi takip ediyor. Voleybolda yol arkadaşlığı yapmanın önemini bir kez daha görüyoruz. Türk voleybolu hem başarısı hem de yaptığı organizasyonlarıyla dünyada 1 numara. Bunu CEV Başkanı ve yönetimi ile FIVB Başkanı ve yönetimi söylüyor. 2025 Avrupa Şampiyonası bizdeydi ama bir format değişikliğiyle tek sayılı yıllarda Dünya Şampiyonası, çift sayılı yıllarda Avrupa Şampiyonası düzenlenecek. 2026 yılında Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Hangi salon, hangi şehir olduğu henüz netleşmedi. Biz çok büyük salonlarda yapmak istiyoruz. Hatta söylemlerimiz lafta kalmasın, eyleme geçirelim diye şunu da söyleyelim, futbol statlarında açılış maçı yapmayı düşünüyoruz. Umut ediyorum ki bu yıl İtalya’nın yaptığını biz de 2026 yılında Türkiye’de yapmak istiyoruz.”

“Genç sporcuların gelişmesi için federasyonumuza destek olmayı hedefliyoruz”

Solgar Vitamin Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ütebay, “A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız bu yaz Türk voleybol tarihinin en özel ve güzel başarılarına imza attı. Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonlukları’nın ardından Japonya’da düzenlenen Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Elemeleri’ni başarıyla tamamlayarak, olimpiyatlara katılmayı garantileyen A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızı bir kez daha tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ütebay, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu değerli sponsorluk anlaşması için Türkiye Voleybol Federasyonu’muza çok teşekkür ediyorum. Voleybol Milli Takımlarımızın ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Milli takımlarımızın gelecek başarılarında yanlarında olabileceğimiz bu ana sponsorluk anlaşmamızın süresi 2 yıl ama sonrasında da hep birlikte olmaya devam edeceğimize inanıyorum.

Bu sponsorluğun bizim için başka ve daha derin bir anlamı da var. Voleybol Milli takımlarımız, azim, çalışma, birliktelik, iyi yönetim ve gelecek planlamasıyla başarının bir şans olmadığını bize gösterdiler. Özellikle A Milli Kadın Voleybol takımımızın bu seneki bir maraton niteliğindeki başarıları, şampiyonlukları, dünya liderliği göğsümüzü kabarttı ve bütün gençlere örnek oldu. Sadece sportif birer rol model olmadılar, kişilikleriyle de gençlerimize yol gösterdiler. 2 çocuğu olan bir baba olarak hepsine ayrıca teşekkür ederim. Türkiye’de ve dünyada performans gerektiren spor alanlarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Milli Voleybol Takımlarımızın Vitamin Ana Sponsoru olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

İmzaların atılmasının ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, günün anısına Solgar Vitamin Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ütebay milli takım forması, top ve plaket takdim etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.