TVF Personeli Millilerle bir arada

16 Nisan’da başlayacak Avrupa Şampiyonası öncesinde TVF çalışanları Yıldız Erkek Milli Takımla bir araya geldi.

Başkan Erol Ünal Karabıyık’ın da katıldığı toplantıda Federasyon personeli Milli Takım oyuncularına gereksz strese girmemelerini, rahat oynamalarını ve kendi güçlerinden emin olmalarını salık verdi, moral aşıladı.

Federsayon Avukatı Nihal İşçi’nin Yıldız Erkeklere TVF çalışanları adına yazdığı aşağıdaki mektubu okumasından sonra iki kaptan ve Milli Takım antrenörleri birlikte pasta kestiler.

TVF mektubu
“Zamanın bu kadar hızlı akacağına kim inanırdı, daha dün gibi gelişiniz. Çelimsiz vücutlarda biraz ürkeklikti ilk gördüğümüz. Ailelerinizden uzak, yapacağınız fedakarlığın bile farkında olmadan tüm iyi niyetinizle karşımızdaydınız. İtiraf etmek gerekirse biz de o an size nasıl davranacağımızı bilmiyorduk. An geldi sizlerin 18 yaşından küçük olduğunu unuttuk birer yetişkin gibi davrandık, sonra gözlerinize tekrar baktığımızda çocuk olduğunuzu hatırladık.  Ama yetişkin gibi saygılı ve olgun duruşunuzu, çocuk gibi masumiyetinizi, komikliğinizi hep sevdik.
Bir anda sizlerden bizim takım diye değil “BİZİM ÇOCUKLAR” diye bahsetmeye başladık. Sizleri gördüğümüzde keyiflendik. İlk yılı devirip tatile gittiğinizde gözlerimiz sizleri aradı. İkinci yılın başında, boyları biraz daha uzamış, ürkeklikleri ve çelimsizliklerinden eser kalmamış kendinden emin sizleri tanımakta zorlandık. Ailemizden birine bakar gibi; hayranlıkla ve gururla baktık size. Maçlarda sanki biz oynuyormuş gibi heyecanlandık, yanımızdakilere ailemizden birini anlatıyor gibi “Onlar bizim çocuklar işte” dedik; gururlanarak, hatta bazen nispet yapar gibi.
Ama şimdi “bizim çocuklar” ne yapsın istiyoruz biliyor musunuz? Bizim çocuklar, sahada gülsünler, sahada eğlensinler. Çünkü bildiğimiz bir şey var; keyifle yapılan işin sonucunda çok güzel sonuçlar elde edilir. Sizler, her zaman her şekilde “BİZİM ÇOCUKLARSINIZ”.
Sevgilerimizle…
TVF Personeli”

 


Haberi Paylaş