U-20’lerin Avrupa Şampiyonası eleme maçları başlıyor

20 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız, U20 Erkekler Avrupa Şampiyonası 2’inci raund elemeleri için sahaya çıkıyor.

1-3 Nisan tarihleri arasında Tokat Ali Yücel Spor Salonu’nda gerçekleşecek organizasyonda C Grubu’nda mücadele edecek olan millilerimiz Letonya, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti, ile karşılaşacak. 4’er takımdan oluşan 7 grubun birincileri, 2-10 Eylül 2016 tarihleri arasında Bulgaristan’ın ev sahipliği yapacağı 2016 U20 Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacak. 7 grup ikincisi ve tüm grupların en iyi 3’üncü takımıyla beraber toplam 8 takım 2 gruba ayrılarak 3’üncü raund elemelerine katılacak ve 7-10 Temmuz 2016 tarihleri arasında final şansı arayacak. Turnuvaya iddialı bir şekilde hazırlanan 20 Yaş Altı Erkek Voleybol takımımız bu süreçte İspanya ile 3 hazırlık müsabakası oynadı. İlk iki karşılaşmayı 2-3 kaybeden millilerimiz, 3’üncü karşılaşmayı 3-2 kazanarak hazırlıklarını tamamladı.

20 Yaş Altı Erkek Milli Takımımızın kafile kadrosu aşağıdaki gibidir;

Teknik Ekip
Mehmet BEDESTENLİOĞLU Baş Antrenör
Tuba METO KEPENEK Menajer
Gökhan ÖNER Antrenör
Alper YARAN Yardımcı Antrenör
Veli KOÇAK Yardımcı Antrenör
Serkan GÜVENİR Kondisyoner
Umut KIZRAK İstatistik
Murat AYDIN Fizyoterapist
Hamza GÜÇLÜ – Masör

Sporcu Listesi
Abdullah ÇAM – Halkbank
Adis LAGUMDZIJA – Galatasaray
Batuhan AVCI – Beşiktaş
Berkay BAYRAKTAR – Tofaş
Burak ÇEVİK – TFL Altekma
Burak KAMÇI – Galatasaray
Hasan Kaan KAR – TFL
Altekma Hüseyin ŞAHİN – TFL Altekma
Muzaffer YÖNET (Kaptan) – Arkas
Oğuzhan DOĞRULUK – Ziraat Bankası
Oğulcan YATGIN – Fenerbahçe
Onur ÇUKUR – TFL Altekma
Özgür TÜRKMEN – Galatasaray
Uğur KILINÇ – TFL Altekma

Milli takımımızın yer aldığı C Grubu’nun müsabaka programı şöyle;

TARİH

TV

YER

SAAT

A TAKIMI

B TAKIMI

1 Nisan 16 Cum

Tokat (Ali Yücel)

16:00

Letonya

TÜRKİYE

1 Nisan 16 Cum

Tokat (Ali Yücel)

18:30

Çek Cumhuriyeti

Hollanda

2 Nisan 16 Cmt

Tokat (Ali Yücel)

15:00

TÜRKİYE

Hollanda

2 Nisan 16 Cmt

Tokat (Ali Yücel)

17:30

Letonya

Çek Cumhuriyeti

3 Nisan 16 Paz

Tokat (Ali Yücel)

15:00

TÜRKİYE

Çek Cumhuriyeti

3 Nisan 16 Paz

Tokat (Ali Yücel)

17:30

Hollanda

Letonya


Haberi Paylaş