U18 Dünya Şampiyonası’na bir gün ara verildi

2013 FIVB Bayanlar U18 Dünya Şampiyonası’nda grup maçlarının sona ermesinin ardından, bugün (31 Temmuz) şampiyonaya 1 gün ara verildi. Şampiyona’da D Grubu’nda mücadele eden ve grubunu lider tamamlayan Yıldız Kız Milli Takımımız, günü çift antrenman yaparak geçirecek.
 
Şampiyonanın ilk etabını başarı ile tamamladıklarını belirten Yıldız Kız Milli Takım Antrenörümüz Mehmet Bedestenlioğlu, “Takımımız yeni oluşan bir ekip. Bir buçuk aydan bu yana bir arada çalışıyorlar. Ben de buraya gelmeden önce takım ile birlikte Çin kampında görev aldım. Kısa sürede sporcuları tanıdım. Özelliklerine göre maçta görev verdim. Sanırım başarılı da olduk. Grubumuzu lider olarak tamamladık. Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor. Yarın yapacağımız Dominik Cumhuriyeti maçını kazanıp, ilk 8 takım arasına girerek, ardından eşleşeceğimiz takımı da yenip ilk 4 takım arasına girmeyi amaçlıyoruz. Tabi ki hedefimiz final oynamak ve ülkemize kupayla dönmek” şeklinde konuştu.
Dünya Şampiyonası’ndaki gruplarını lider olarak tamamlamaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirten Yıldız Kız Milli Takımı sporcularımızdan Humay Topaloğlu ise görüşlerini şöyle açıkladı:
 
“Yıldız Milli Takımın bir parçası olmaktan ve Dünya Şampiyonası’nda oynamaktan dolayı çok mutluyum. Aynı duyguyu takım arkadaşlarım da yaşıyorlar. Ailelerimizden uzakta büyük fedakârlık yaparak, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bunu da Dünya Şampiyonası’nda gösterdik sanırım. Üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Herkes bize güveniyor. Onlara mahcup olmamaya çalışacağız. Maçlarda bizi yalnız bırakmayarak buraya gelen ailelerimize de teşekkür ediyoruz. Onlar da bize çok büyük moral ve motivasyon desteği oldular. Tribünden bize destek verdiler. Artık Dominik Cumhuriyeti maçını bekliyoruz.”   
 
Yıldız Kız Milli Takımımız, 2013 FIVB Bayanlar U18 Dünya Şampiyonası’nda, yarın (1 Ağustos) Liptapanlop Gym Salonu’nda, TSİ 12.00’de oynayacağı 1-8 klasman müsabakasında Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak.  
 
 Haberi Paylaş