U19’da Avrupa şampiyonu Polonya oldu

Erkekler 19 Yaş Altı Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Polonya, İtalya’yı 3-1 yenerek şampiyon oldu.

Polonya: 3 – İtalya: 1

Salon: Sakarya

Hakemler: Bruno Muho (Hırvatistan), Ute Maria Fischer (Almanya)

Polonya: Kwolek, Kochanowski, Ziobrowski, Droszynski, Wock, Fornal (Maslowski, Kozub)

İtalya: Cominetti, Zoppellari, Zonca, Di Martino, Galassi, Maiocchi (Margutti, Piccinelli, Caneschi, Cester, Fantini, Tofoli)

Setler: 25-15, 25-13, 25-27, 25-22

Süre: 105 dakika (23, 25, 31, 26)


Özel Ödüller

MVP: Bartosz Kwolek (Polonya)
En skorer: Maximilian Auste (Almanya)
En iyi blokör: Aleksei Kononov (Rusya)
E iyi manşet: Burak Cevik (Türkiye)
En iyi smaçör: Abdullah Cam (Türkiye)
En iyi servis: Matej Smidl (Çek Cumhuriyeti)
En iyi pasör: Kamil Droszynski (Polonya)
En iyi libero: Alessandro Piccinelli (İtalya)

Sıralama

1. Polonya
2. İtalya
3. Türkiye
4. Almanya
5. Rusya
6. Bulgaristan
7. Çek Cumhuriyeti
8. Sırbistan
9. Fransa
10. İspanya
11. Danimarka
12. Romanya

Şampiyonayı ilk altı sırada tamamlayan ekipler, 14-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Arjantin’in Resistencia ve Corrientes kentlerinde düzenlenecek 2015 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) U19 Erkekler Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Turnuvanın ardından yaptığı açıklamada erkek voleybolunun gelişimi açısından önemli bir şampiyonanın geride kaldığını belirten A Erkek Milli Takım Antrenörü Emanuele Zanini, “Şampiyona boyunca çok yüksek seviyede bir voleybol izledik. Özellikle ilk dörtteki takımlar iyi bir performans sergiledi. Bu takımlarda oynayan birçok sporcunun gelecekte Avrupa’nın önemli voleybolcuları arasında yer alacağını düşünüyorum.

Bu yaş grubu için tarihteki yerini alan bir madalya elde ettik. Takımımızın gösterdiği performans ve oyun sistemimizdeki gelişim beni memnun etti. Bu sonuç, bizim için yeni başarıların başlangıç noktası olacaktır. Dünya seviyesinde mücadeleci olmak için oyunumuzu geliştirmeye devam etmeliyiz. Özellikle blokta ve savunmada gösterdiğimiz gelişimin devam etmesi gerekiyor.

U19 Erkek Milli Takım Antrenörü Salih Tavacı ve ekibi ile birlikte tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve destekleri için TVF’ye teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Polonya’nın kupası CEV Asbaşkanı Jan Hronek, altın madalyaları ise TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu tarafından verildi.


Haberi Paylaş