U21 Dünya Şampiyonası son 16 turunda Meksika ile eşleştik





Türkiye’nin ev sahipliğinde, Ankara ve İzmir’de düzenlenen 2013 FIVB Erkekler U21 Dünya Şampiyonası’nda, bugün (26 Ağustos) beşinci gün karşılaşmaları oynandı.
Grup maçlarının bitimine 1 gün kala, dün (25 Ağustos) A Grubu’nu 11 puanla namağlup lider olarak tamamlayan ve bugünü bay geçen Genç Erkek Milli Takımımız, son 16 turunda B Grubu’nu 4. sırada tamamlayan Meksika ile eşleşti.
Türkiye – Meksika karşılaşması 28 Ağustos Çarşamba günü 18.30’da Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak.
Ayrıca, yarın (27 Ağustos) turnuvaya 1 gün ara verilecek.
Günün son grup karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından, gruplarda bugün alınan sonuçlar ve son puan durumları şu şekilde;
A Grubu – Ankara Başkent Voleybol Salonu
Hindistan – Çin: 3-0 (25-21, 25-23, 25-18)
Fas – Mısır: 3-2 (18-25, 16-25, 25-23, 32-30, 15-11)
B Grubu – Ankara Başkent Voleybol Salonu
Meksika – İran: 0-3 (20-25, 21-25, 17-25)
Estonya – Arjantin: 1-3 (19-25, 25-22, 17-25, 22-25)
C Grubu – İzmir Atatürk Voleybol Salonu
Kanada – Amerika: 0-3 (15-25, 15-25, 22-25)
Ruanda – Sırbistan: 0-3 (13-25, 20-25, 20-25)
D Grubu – İzmir Atatürk Voleybol Salonu
Venezüella – Brezilya: 0-3 (14-25, 23-25, 13-25)
İtalya – Rusya: 3-2 (23-25, 27-25, 30-28, 11-25, 15-12)
A Grubu
#   TAKIMLAR  O G M       AS      VS    PUAN
1    Türkiye   4 4 0 12 2 11
2    Hindistan   4 3 1 9 5 9
3    Çin    4 1 3 7 9 5
4    Mısır    4 1 3 6 11 3
5    Fas   4 1 3 4 11 2

B Grubu
#   TAKIMLAR  O G M       AS      VS    PUAN
1    İran   4 4 0 12 1 12
2    Arjantin   4 3 1 9 4 9
3    Japonya   4 1 3 5 10 4
4    Meksika   4 1 3 4 10 3
5    Estonya    4 1 3 6 11 2

C Grubu
#   TAKIMLAR  O G M       AS      VS    PUAN
1    Sırbistan   4 4 0 12 1 12
2    Amerika   4 2 2 7 7 6
3    Kanada   4 2 2 7 7 6
4    Tunus   4 2 2 7 7 6
5    Ruanda    4 0 4 1 12 0

D Grubu
#   TAKIMLAR  O G M       AS      VS    PUAN
1    Rusya   4 3 1 11 6 9
2    Fransa   4 3 1 9 5 8
3    Brezilya   4 2 7 10 6 8
4    İtalya   4 2 2 6 8 5
5    Venezüella  4 0 4 1 12 0

Alınan sonuçların ardından, son 16’ya kalan takımların maç programı şu şekilde oluştu;
28 Ağustos
Ankara Başkent Voleybol Salonu
11.00 İran – Mısır
13.30 Arjantin – Çin
16.00 Hindistan – Japonya
18.30 Türkiye – Meksika
İzmir Atatürk Voleybol Salonu
11.00 Amerika – Brezilya
13.30 Sırbistan – İtalya
16.00 Rusya – Tunus
18.30 Fransa – Kanada
Öte yandan, gruplarını 5. sırada tamamlayan Fas, Estonya, Ruanda ve Venezüella takımları 17-20 klasman maçları oynayacak. 17-20 klasman maçlarının programı şu şekilde;
İzmir Atatürk Spor Salonu
29 Ağustos
11.00 Fas – Estonya
13.30 Ruanda – Venezüella
30 Ağustos
09.00 Fas – Venezüella
11.00 Estonya – Ruanda
31 Ağustos
09.00 Estonya – Venezüella
11.00 Fas – Ruanda
 



Haberi Paylaş