U21 Dünya Şampiyonası Türkiye’de düzenlenecek





FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) tarafından düzenlenen 2013 Erkekler U21 Dünya Şampiyonası, 22 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin ev sahipliğinde, Ankara ve İzmir’de düzenlenecek.
 
Şampiyonada; Çin, Fas, Hindistan ve Mısır ile A Grubu’nda mücadele edecek olan Genç Erkek Milli Takımımız, grup maçlarını Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynayacak.
 
2013 FIVB Erkekler U21 Dünya Şampiyonası’nın çeyrek final karşılaşmaları 30 Ağustos, yarı final karşılaşmaları 31 Ağustos ve final karşılaşması ise 1 Eylül’de Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak. 
 
U21 Dünya Şampiyonası’nda gruplar ve maçların programı şu şekilde;
Gruplar;
A Grubu; Çin, Fas, Hindistan, Mısır, Türkiye
B Grubu; Arjantin, Estonya, İran, Japonya, Meksika
C Grubu; Amerika, Kanada, Ruanda, Sırbistan, Tunus
D Grubu; Brezilya, Fransa, İtalya, Rusya, Venezüella

Müsabaka Programı
A Grubu – Ankara Başkent Voleybol Salonu
22 Ağustos
14.30 Çin – Fas
19.30 Türkiye – Hindistan
23 Ağustos
14.30 Mısır – Çin  
19.30 Fas – Türkiye   
 
24 Ağustos
14.30 Hindistan – Fas
19.30 Türkiye – Mısır
25 Ağustos
14.30 Mısır – Hindistan
19.30 Çin – Türkiye  
26 Ağustos
12.00 Hindistan – Çin  
14.30 Fas – Mısır
B Grubu – Ankara Başkent Voleybol Salonu
22 Ağustos
12.00 İran – Estonya 
17.00 Japonya – Meksika
23 Ağustos
12.00 Estonya – Japonya 
17.00 Arjantin – İran 
24 Ağustos
12.00 Japonya – Arjantin 
17.00 Meksika – Estonya 
25 Ağustos
12.00 Arjantin – Meksika  
17.00 İran – Japonya 
26 Ağustos
17.00 Meksika – İran  
19.30 Estonya – Arjantin
C Grubu – İzmir Atatürk Voleybol Salonu
22 Ağustos
12.00 Amerika – Ruanda  
17.00 Tunus – Kanada 
23 Ağustos
12.00 Ruanda – Tunus  
17.00 Sırbistan – Amerika  
24 Ağustos
12.00 Tunus – Sırbistan  
17.00 Kanada – Ruanda  
 
25 Ağustos
12.00 Sırbistan –  Kanada  
17.00 Amerika – Tunus 
26 Ağustos
12.00 Kanada – Amerika   
14.30 Ruanda – Sırbistan 
D Grubu – İzmir Atatürk Voleybol Salonu
22 Ağustos
14.30 Brezilya – İtalya 
19.30 Fransa – Venezüella 
23 Ağustos
14.30 İtalya – Fransa   
19.30 Rusya – Brezilya    
24 Ağustos
14.30 Fransa – Rusya 
19.30 Venezüella – İtalya 
25 Ağustos
14.30 Rusya – Venezüella 
19.30 Brezilya – Fransa  
26 Ağustos
17.00 Venezüella – Brezilya   
19.30 İtalya – Rusya 
 
 



Haberi Paylaş