U23 Bayanlar Dünya Şampiyonası Teknik Toplantısı yapıldı

2015 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) U23 Bayanlar Dünya Şampiyonası teknik toplantısı Ankara Sürmeli Otel’de yapıldı. Toplantıya, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, FIVB Kontrol Komitesi Başkanı Slobadan Miloseviç ile FIVB delegasyonunun yanı sıra şampiyonada mücadele edecek 12 ülkenin teknik heyetleri, maçları yönetecek hakemler ve yerel organizasyon komitesi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TVF Başkanı Özkan Mutlugil sözlerine herkese hoşgeldiniz diyerek başladı. Mutlugil sözlerini “Sizleri burada ağırlamaktan ve bu organizasyonu düzenliyor olmaktan son derece mutluyuz. Bu turnuvayı takip eden ve emek veren herkese üst düzey bir voleybol izlettireceğimizi umut ediyoruz. Voleybolu domine edecek genç yıldızları izleyeceğiz, tüm takımlara ve Türkiye U23 Milli Takımına başarılar diliyorum” diyerek tamamladı.

Daha sonra söz alan FIVB Kontrol Komitesi Başkanı Slobadan Miloseviç “Türkiye Voleybol Federasyonu’na bu harika organizasyon ve kusursuz hazırlık için teşekkürlerimi iletiyorum. Türkiye dünya klasmanındaki en üst düzey organizasyonları son derece başarılı bir şekilde düzenleme geleneğini sürdürüyor. Bu güzel organizasyonda tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

FIVB U23 Basın Delegesi Philipp Schuetz ise tüm takımlara maç öncesi fotoğraf çekimleri ve maç sonrası röportajları için yapmaları gerekenleri anlattı.

FIVB Hakem Delegesi Jian Hui Sun ise bazı teknik detaylardan ve kurallardan bahsettikten sonra teknik ekiplerin sorularını cevapladı.

Toplantının bitiminde Medikal Delege Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç yönetiminde medikal toplantı yapıldı.


Haberi Paylaş

Comments are closed.