Umut ve Ayberk Tofaş’ta

Tofaş Erkek Voleybol Takımı, dış transferde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden tecrübeli pasör Umut Çakır ve Fenerbahçe’den 22 yaşındaki libero Ayberk Sevinç’i transfer etti.
 
Bu sezon Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Tofaş, dış transferde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 32 yaşındaki tecrübeli pasör Umut Çakır ve Fenerbahçe’den 22 yaşındaki libero Ayberk Sevinç ile 1’er yıllık anlaşma sağladı. Tofaş antrenörü Nizamettin Çakır, Umut ve Ayberk’in takıma büyük katkı sağlayacaklarını belirterek, “Bir tane yerli smaçör alarak transferi bitirmek istiyoruz” dedi.
 
Yeni sezon öncesinde takımın 9-13 Ağustos tarihleri arasında Bursa Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrollerinden geçeceğini dile getiren Çakır, “16 Ağustos Pazartesi günü ise kendi tesislerimizde yapacağımız antrenmanla yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız. İlk 1 hafta atletizm ve halter çalışması yapacağız. Daha sonra ise topla çalışmalara başlayacağız. Eylül ayından itibaren de sürekli topla antrenmanlar yapacağız. Bolu’da da kamp yapabiliriz” dedi.
 

Haberi Paylaş

Comments are closed.