Üstündağ, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton’ı ağırladı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Milletler Ligi’nde oynayacağı Çin karşılaşması öncesinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ile bir araya geldi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’na ve UNDP Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu Giovanni Guidetti’ye destek vermek amacıyla salondaki yerini alan UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton, TVF Başkanı Üstündağ ile Türkiye’deki kadın voleybolunun gelişmesi üzerine bir süre sohbet etti.

TVF Başkanı Üstündağ, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton’ı maçta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek kadın voleyboluna gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür etti.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton ise A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Türkiye’deki tüm kız çocukları ve kadınlar için rol model olduğunu belirterek TVF Başkanı Üstündağ’a misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Görüşmenin sonunda TVF Başkanı Üstündağ, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton’a, A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar’ın 14 numaralı formasını takdim etti ve kendisini yakın bir zamanda Türkiye Voleybol Federasyonu’nda ağırlamak istediklerini belirtti.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.