V. Güneş Sigorta Bursa’da destek bekliyor

15-16 Mart tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan Bayanlar Voleybol Avrupa Challenge Cup Final Four öncesinde Vakıfbank Güneş Sigorta yönetimi, teknik heyeti ve sporcuları basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kervansaray Termal Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü Başkanı M.İlker Aycı, “Zorlu ve uzun bir yolculukta birbirinden zorlu maçlar oynadık. Bu zorlu maç serisinde sadece rakiplerimize 2 set vererek bugünlere kadar geldik. 52 takımla başlanan yolculuk bugün 4 takıma indi. Bizim dışımızda İtalya, Romanya ve Almanya takımları final four oynayacaklar. İnanıyoruz ki ev sahipliğimizi alnımızın akıyla yapacağız ve Türkiye’ye bir altın sayfa daha açmaya çalışacağız” dedi.

Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türk ve Dünya voleybolu için çok önemli bir günde bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Vakıflar Bankası 1954 yılında, Güneş Sigorta da 1957 yılında kurulmuş iki ayrı kurum. Her iki şirket de halka açık ülkemizin iki güzide kurumu. Türk voleyboluna katkı yapmak için ayrı ayrı kurulmuş ve daha sonra birleşen kulübümüz 22 yıldır altyapısıyla ve yönetimiyle Türk voleyboluna hizmet ederek Türkiye ve Uluslararası alanda büyük başarılara imza atmıştır” dedi. Voleybola olan katkılarının uzun yıllar süreceğini de belirten Karaman, “Voleybolu tabana da yaymak istiyoruz. Biz final four’da takımımıza güveniyoruz. Böyle uluslararası organizasyonunun Bursa’da yapılması çok güzel. Biz takımımızın final four’da başarılı olacaklarına inanıyoruz ve şampiyonadaki tüm takımlara başarılar diliyorum. Tüm voleybolseverleri de maçlarımıza gelerek bizi desteklemelerini istiyoruz” diye konuştu.

Brezilya’lı Antrenör Claudio Lopez Pinheiro ise final four ve rakiplerle ile ilgili şunları söyledi: “Buraya kadar geldiğimiz için takımımızı ve yönetimi kutluyorum. Challenge Cup Final Four’da yarışacağımız için çok mutluyum. Final four’da 52 takımdan 4 takıma kaldık. Avrupa’nın en iyi 4 takımı final four’da mücadele edecek ve bu maçların hepsi zor. Cumartesi günü Alman takımıyla karşılaşacağız. Tabiî ki en iyi oyunumuzu bu maçta oynayacağız. Bursa’daki seyircilerin takımımıza yardım etmek için salona davet ediyorum.” Basın mensuplarının “Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde Brezilya’lı teknik direktör Zico ile çeyrek finale kaldı. Siz de ilk dört takım arasına kaldınız. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz ?” sorusuna Lopez, “Zico benim 12 yaşından itibaren arkadaşım. Ama burada Fenerbahçe’yi bir yere bırakalım ve sadece voleybol ve final four şuanda aklımda” yanıtını verdi. Tecrübeli teknik adama “Final Four’daki eksileriniz ver artılarınız nedir? ” şeklindeki soruya ise Lopez, “Takımımız tecrübeli ve çok fazla oyuncu alternatifi olan bir ekibiz. Tek negatif yönümüz yeni bir takım oluşumuz. Ama takımım kupayı kazanmayı çok istiyor” dedi.

Takım kaptanı Aysun Özbek de takıma sakat ve eksik oyuncunun bulunmadığını belirterek, “Bugün ve yarın Alman maçına iyi hazırlanıp kazanmak ve finale kalmak istiyoruz. Tüm Bursa’lı seyircileri de salona bekliyoruz” diye konuştu. Menajer Nalan Ural ise, “Çok iyi durumdayız ve bu kupaya gözümüzü diktik. Teknik kadromuz ve oyuncularımız da bu kupaya odaklanmış durumda. Herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Turnuvada hakem olarak, Azerbaycan’dan Eldar Aliyev, Lüksemburg’dan Pierre Majerus, Slovakya’dan David Gril, İspanya’dan Susana Maria Rodriguez Jativa ve Türkiye’den Abdülkadir İlbeyli görev yapacak.

MAÇ PROGRAMI

15 Mart Cumartesi
16.30 VakıfBank Güneş Sigorta – Dresdner SC
19.00 Infoplus Minetti Imola – Stiinta Bacau

16 Mart Pazar
14.00 Üçüncülük maçı
16.30 Final maçı

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.