“VakıfBank ile harika finaller oynadık”

Ülkemizde Fenerbahçe Opet’in başantrenörlüğünü üstlenen ve Sırbistan Kadın Voleybol Milli Takımı ile sayısız kupa ve başarıya imza attığı yaklaşık yirmi senelik serüvenin ardından Rusya ile yeni bir maceraya yelken açan Zoran Terzic, Sırp basınından Sportski Zurnal‘e verdiği röportajda çalıştırdığı milli takım ve kulüp takımı ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Sırbistan Milli Takımı’ndan ayrılığından gelecek için geri dönüş sinyali vererek bahseden Terzic: “Benim sadece bir ülkem ve bir milli takımım var. Elbette her zaman en azından benim açımdan bir geri dönüş ihtimali olacak, hangi görevde olduğumun bir önemi yok.” şeklinde konuştu.

Rus Milli Takımı’nın genç ve geleneklerin de yanlarında olmasının etkisiyle iyi oyunculara sahip olduğuna değinen deneyimli çalıştırıcı: “Rusya’da iyi oyuncular var, gelenek yanlarında… Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda en çok madalya onlarda, umuyorum ki oynamalarına izin verilirse onları eski ihtişamlarına geri getireceğiz.” diyerek bu konudaki düşüncelerini aktardı.

Zoran Terzic, Türkiye’deki voleybol rekabetiyle ilgili olarak ise: “Fenerbahçe, dünyanın en iyi kulübü VakıfBank ve Eczacıbaşı ile aynı ligde olmanın talihsizliğini yaşıyor ve şampiyonluk için dünyanın en iyi iki takımını yenmemiz gerekiyor. Bu yıl VakıfBank ile harika finaller oynadık; beş sette sonuçlanan Türkiye Kupası finali, altın sette kaybettiğimiz CEV Şampiyonlar Ligi yarı finali gerçekten çok güzeldi. Gelecek yıl biraz daha şansla bir kupayı alacağımıza inanıyorum.” dedi.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.