VakıfBank umutları rövanşa bıraktı

CEV Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Igor Gorgonzola Novara ile eşleşen VakıfBank bu mücadelenin ilk maçını kendi salonunda oynadı.

VakıfBank her zamanki performansından uzak bir görüntü sergilediği karşılaşmadan 3-0 mağlup ayrıldı.

Bu maçın rövanş 10 Nisan’da İtalya’da oynayacak.

İSTATİSTİK

Karşılaşmaya tutuk başlayan VakıfBank, defansta aksayıp Egonu’ya engel olamayınca 16-11 geriye düşmesine rağmen smaçörlerinin yavaş yavaş oyuna dahil olmasıyla farkı iki sayıya kadar indirdi: (14-16) Servis atmakta zorlanan VakıfBank set sonuna kadar defansta hatalar yapınca fark yeniden açıldı. İyi bir ritim tutturan Novara ise Egonu ile sonuca gitti. (17-25)

İkinci set ilk sete oranla daha az hata yapan daha tutkulu oynayan bir VakıfBank izledik. Etkili servisler atmaya başlayan VakıfBank’ın blokları devreye girdi ve başa baş bir oyun ortaya koymaya başladı. Chiara’nın oyuna dahil olması ve üst üste bulduğu sayılarla Igor Gorgonzola Novara karşısında 3 sayılık bir fark yakaladı: (12-9) Farkı eriten Novara Egonu ve Bartsch-Hackley ile sayı bulmaya devam etti. VakıfBank ne zaman servisi etkili kullansa Novara’yı hataya zorladı ve öne geçmeyi başardı. (20-17) VakıfBank’ın basit hataları Novara’nın inatçı oyuncu Vakıfbank’ın skor farkını açmasına müsaade etmedi. Set sonuna kadar büyük bir çekişmeye sahne olan 27-25 alan Novara oldu.

Üçüncü set de VakıfBank Novara karşısında beklenen oyunu ortaya koyamadı. Ebrar Kübra değişikliği ile takıma taze kan arayan Giovanni Guidetti aradığını pek bulamadı. Egonu’ya skor yükünde destek veren Bartsch-Hackley olunca VakıfBank rakibi karşısında tutunamadı. İlk setten itibaren servislerinde istikrarı yakalayamayan temsilcimiz seti 15-25 maçı da 3-0 kaybetti.

Maçın MVP’si Novara takımının ve maçın en skorer ismi Egonu oldu.

VakıfBank-Igor Gorgonzola Novara

Salon: VakıfBank Spor Sarayı

Hakemler: Michail Themelis (GRE), Aleksander Kikanjic (LIE)

Vakıfbank: Cansu, Zhu Ting, Milana Rasic, Lonneke, Robinson, Zehra, Gizem (L), Chiara, Ebrar, Kübra, Ayça (L) Buket

Novara: Piccinini, Chirichella, Carlini, Bartsch-Hackley,Veljkovic, Egonu, Sansonna (L), Celeste Plak Zannoni,

Setler: 17-25, 25-27, 15-25


Haberi Paylaş