VakıfBank zirve yarışında “Ben de varım” dedi

Vodafone Sultanlar Ligi 25. Hafta karşılaşmasında, VakıfBank’ı ağırlayan Eczacıbaşı Dynavit’e konuk olan VakıfBank, rakibini 18-25, 22-25 ve 23-25’lik set skorlarıyla 3-0 mağlup ederek zirve yarışında “Ben de varım” dedi.

Giovanni Guidetti: “Çok iyi odaklandık ve harika oynadık”

Eczacıbaşı karşısında etkili bir oyun sergilediklerini belirten VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, şöyle devam etti: Oyuncularımı tebrik ederim çünkü Conegliano ve Fenerbahçe maçlarından sonra kolay değildi. Herkes çok çalıştı. Oyuncularım bu iki harika takıma karşı kaybediş şeklimizi kabullenmedi. Bu salona farklı bir takım olduğumuzu ve sezonu en iyi yerde bitirmek istediğimizi göstermek için geldik. Tüm oyuncular hazırdı ve harika bir performans gösterdiler. Çok iyi odaklandılar ve harika bir maç oynadılar. Sakatlık yaşayan Sinead Jack-Kısal’e de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Önemli bir maça çıkacaklar. Umarım sakatlık durumu kötü değildir.

Bianka Busa: “Takımımızın enerjisi çok iyiydi”

VakıfBank oyuncusu Bianka Busa şu değerlendirmelerde bulundu: “Kazandığımız için mutluyum. Sıralama anlamında bizim için çok önemli bir maçtı. Harika bir maç oynadık. Bugün takımın atomosferi ve enerjisi çok iyiydi. Tüm ekibi tebrik etmek istiyorum.

Bahar Akbay: Çok iyi servis attık

6 sayıyla oynayan Bahar Akbay, karşılaşma sonunda yaptığı açıklamada, “Maçı aldığımız için çok mutluyum. Eczacıbaşı’nın çok iyi bir takım olduğunu biliyorduk. Play-off’a da az bir zaman kaldı ve bu galibiyet bizim için çok önemliydi. Takım olarak çok iyi servis attık. Blok defansımız çok iyiydi. O yüzden takımımızı tebrik ederim” dedi.

Eczacıbaşı Dynavit – VakıfBank: 0-3

Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu

Hakemler: Seçkin Yener, Mehmet Gül.

Eczacıbaşı Dynavit: Hande, Beyza, Boskovic, Gray, Jack-Kısal, Elif, Simge (L), Voronkova, Naz, Yasemin, Stevanovic, Yaprak.

VakıfBank: Cansu, Gabi, Bahar, Thampson, Busa, Sude, Ayça (L), Aylin (L), Derya, Caratasu.

Setler: 0-3 (18-25, 22-25, 23-25)

Süre: 84 dakika (24,29,31)

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.