VakıfBank’a bomba isim

2022-2023 sezonunu AXA Sigorta Kupa Voley ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuyla tamamlayan VakıfBank Kadın Voleybol Takımının yeni genel menajeri belli oldu.

Sarı-siyahlılarda Neslihan Demir Güler’in ayrılığının ardından genel menajerlik görevine Banu Can Schürmann getirildi. Eski CEV Asbaşkanı ve FIVB Kontrol Komitesi Üyesi Banu Can Schürmann, önümüzdeki sezondan itibaren VakıfBank Kadın Voleybol Takımının Genel Menajeri olarak görev yapacak.

Banu Can Schürmann kimdir?

1978 yılında Ankara’da doğdu. Voleybola Emlak Bankası’nda yaz okulu ile başladı. 8 yıl aynı kulüpte Yıldız, Genç ve A Takımı’nda, SSK, İnterfarma İller Bankası, Vakıfbank Ankara’da forma giydi. Bel fıtığı ameliyatı sonrası aktif voleybol kariyerini noktaladı. Farklı kulüplerde ve Yıldız Genç Milli Takımında menajerlik görevini üstlendi. Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans, Gazi Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamladı. 2005 yılında CEV Yönetim Kurulu’na girerek 25 yıl sonra Türkiye’den seçilen ilk üye oldu. Geçmişte Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Asbaşkanı ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kontrol Komite Üyesi olan Banu Can Schürmann; Olimpiyat, Dünya Şampiyonası, World Grand Prix, EYOF gibi organizasyonlarda jüri başkanı görevlerinde bulundu.

Haberi Paylaş

5.609 thoughts on “VakıfBank’a bomba isim

  1. kaan says:

    genel menejeri bırakın da bu takıma adam gibi oyuncular alın. zira önümüzdeki yılın bu yıldan pek de bir farkı olmayacak. zira şu ana kadar söylenen isimler zerre kadar heyecan yaratmıyor!!! hele hele o bianka busalar felan doğruysa allah vakıf yönetimine akıl fikir versin derim

  2. Nurettin DOĞAN says:

    Çok isabetli bir karar. İnşallah haber doğrudur. Banu Can her bakımdan çok iyi yetişmiş bir spor insanıdır. Özellikle Voleybol onun ihtisas alanıdır.
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Böyle bir kararı alan Vakıfbank Yöneticilerini kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.