VakıfBank’ın antrenörü Güney Kore’nin başında

2019 yılından itibaren Güney Kore kadın voleybol takımının başantrenörlüğünü yapan ve takımıyla Tokyo Olimpiyatları’na katılıp turnuvayı dördüncü sırada tamamlama başarısı gösteren İtalyan koç Stefano Lavarini’nin sözleşmesi 2021 yazının bitmesiyle sona ermişti.

Güney Kore’de bir süredir devam eden yeni başantrenör arayışı takımın başına 44 yaşındaki İspanyol koç Cesar Hernandez Gonzalez’in getirilmesiyle tamamlandı. Kariyerinde ülkesi İspanya Ligi takımlarında yaptığı baş antrenörlüklerin yanı sıra Lokomotiv Bakü (Azerbaycan), ESCR Volleyball Le Cannet (Fransa) ve Savino Del Bene Scandicci (İtalya) gibi takımlarda da görev aldı.

Cesar Hernandez ayrıca Mislicom Sultanlar Ligi ekiplerinden Vakıfbank’ta Giovanni Guidetti’nin yardımcılığını üstleniyor.

Cesar Hernandez Gonzalez kimdir?

24 Ekim 1977 yılında İspanya’da dünyaya gelen Cesar Hernandez Gonzalez, antrenörlük kariyerine 2001 yılında CV Leganes’de başantrenör olarak başladı. Sırasıyla CV Leganes, Club Mintonette Pozuelo, UCM, CV Alcobendas, CV Las Rozas, VPM ve U.Nebrija (İspanya) takımlarında başantrenör olarak çalışan 42 yaşında antrenör, CV San Sebastian de los Reyes (İspanya), Lokomotiv Bakü (Azerbaycan) ile ESCR Volleyball Le Cannet (Fransa) takımlarında yardımcı antrenör ve kondisyoner olarak görev yaptı.

Cesar Hernandez Gonzalez, son olarak İtalya’nın Savino del Bene Scandicci takımında çalıştı. Milli takımlar düzeyinde ise İspanya Kadın Milli Takımı’nda çalışan 42 yaşında antrenör, Güney Kore Kadın Voleybol Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev yaptı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.