“Vargas 4-6 hafta dinlenecek”

SUWEN ile Türkiye Voleybol Federasyonu arasında yapılan sponsorluk anlaşması kapsamında, Suwen A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 2023-2026 yılı ‘Resmi Sponsoru’ oldu.

Sponsorluk anlaşmasının imza töreni, TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda düzenlendi. Basın toplantısında Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a Melissa Vargas’ın sakatlığına ilişkin sorulan soru üzerine Başkan Üstündağ: “Vargas antrenmanda omzundan sakatlandı, bu sakatlığın tedavisi devam ediyor. Vargas’ın bu başarıda herkes gibi payı var. Bizim evladımız, biz evladımızı takip etmez miyiz? Vargas, MR’ını görmeden biz gördük. Yakından takip ediyoruz. 4-6 hafta dinlenme ve tedavi süreci olacak.’’ cevabını verdi.

Melissa Vargas’ın sağlık durumu ile ilgili Voleybolun Sesi’ne detaylı bilgi veren Üstündağ şunları söyledi: “Vargas dün akşam da bana bir video göndermişti. Ben de yakınen takip ediyorum. Hatta MR çekildiğinde direkt olarak oradaki doktordan irtibat kurduk ve iki ile dört boyutlu MR’larını da aldık. ben burada Türkiye’nin en önemli radyoloğuna da incelettim. Kopma söz konusu hiç değil. Kısmi bir yırtık var, o da ön kapsülde arka değil. Arka olsa çok daha sıkıntıydı ama tahmin ediyorum kulübü de çok anlayışlı ve acele etmiyorlar. Süreci uzatıyorlar, Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda bile oynamasa bizim için hiç önemli değil. Üç yıllık bir anlaşma yaptı, yeter ki finallerde bizimle olsun şeklinde bir düşünceleri var. Tedavi olduğu yer Pekin’de NBA oyuncuları da dahil dünyanın en iyi oyuncularının tedavi olduğu yer, kulübüne 100 km. mesafede bulunuyor. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın menajeri Pelin Çelik de Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda gidecek ve 1 hafta Vargas ile birlikte olacak. Vargas’a ‘Beni çok özlediysen ben de gelebilirim’ dedim, ‘Seni hep özlerim baba’ dedi.”

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.