“Vargas’ın takıma katılması bize büyük bir güç kattı”

2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde çeyrek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımımızdan Derya Cebecioğlu, final etabı öncesi VoleybolunSesi’ne açıklamalarda bulundu.

Milletler Ligi’nde grup etabının çok güzel geçtiğini söyleyen Derya “Aslında her ayağı çok başarılı geçirdik. Her bir ayakta bir mağlubiyet aldık. Üç ayağın sonunda finallere hazır olduğumuzu düşünüyorum. Küçük bir tatilin ardından finaller için hazırlanmaya başladık. Performansımızı finallere yansıtmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Takım olarak büyük bir değişim yaşadıklarını söyleyen Derya, “Herkesin bildiği gibi teknik ekibimiz değişti. En büyük değişim burada yaşandı. Melissa Vargas’ın da takıma katılması bize büyük bir güç kaçtı. Takıma yeni bir kan gelmesinin bize iyi geldiğini düşünüyorum.” dedi.

Son olarak İtalya ile oynayacağımız çeyrek final karşılaşması için Derya, “Karşı takımda hangi oyuncunun olup olmadığı bizi çok ilgilendirmiyor. Bizim sahada ne ortaya koyduğumuz çok önemli. Biz kimle karşılaşırsak o takımı yenmek ve şampiyon olmak için sahaya çıkıyoruz. Rehavete kapılmayacağız. Her maçı şampiyonluk maçı gibi oynayacağız. En büyük hedefimiz şampiyonluğu kazanmak.” ifadelerini kullandı.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.