Vefa

60 federasyonun seçimini takip etmeye çalışırken, en merak ettiğimiz hiç kuşkusuz voleyboldu. Çünkü; diğerlerinde hemen hemen kimin kazanacağını tahmin edebiliyorduk. Ama voleybolda gönlümüzden geçenle, beynimizin içindeki farklıydı.

Sezar’ın hakkını Sezar’a teslim edersek, başarılı bir dönemi geride bıraktı Voleybol Federasyonu. Tabi ki, şunun da altını çizelim, yola çıkıldığında Erol Ünal Karabıyık’ın beyin takımı (Mehmet Akif Üstündağ, Ahmet Göksu, Mustafa Ekşi, Mehmet Çakmak) başarının gerçek mimarlarıydı.

Sonra yollar ayrıldı ve bugüne gelindi. CEV üyeliği seçimlerinde yeni Başkan Özkan Mutlugil’e reva görülen tavır, tüm voleybol ailesini derinden yaralamıştı. Seçim şunu gösterdi ki, başarı her şey demek değil. Vefa da insanlar için önemli ve sandık başına giderken bu gerçeği göz ardı edemediler.

Federasyonların temel taşları kulüpler, özellikle yabancı oyuncu sınırlamasında Karabıyık ile ters düşmüşlerdi. Özkan Mutlugil’in de yaptığı açıklamalardan anlaşılıyor ki, yabancı oyuncu sınırlamasında tekrar eskiye, yani üç yabancıya dönülecek.

Beni bu seçimde mutlu eden, Mehmet Akif Üstündağ, Ahmet Göksu, Mustafa Ekşi ve Mehmet Çakmak gibi hayatlarını Türk sporuna ve voleybola adamış değerlerin, tekrar göreve soyunmuş olmaları. Aslında işleri zor. Başarı çıtası, yükseldi. Bu çıtayı daha da yukarılara taşımak zorundalar.

Murat TARHAN

 


Haberi Paylaş