“Verona Arena’da oynamayı hayal edemezdim”

2023 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda heyecan, yarın İtalya ile Romanya arasında oynanacak açılış karşılaşması ile başlayacak.

İtalya’nın önemli tarihi mekanlarından biri olan Verona Arena’nın ev sahipliği yapacağı karşılaşma öncesi, İtalya ve Romanya’nın başantrenörlerinin ve kaptanlarının katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

İtalya Milli Takımı’nın teknik direktörü Davide Mazzanti, “On yedi yıl önce milli takımdaki kariyerime Verona’da asistan olarak başladım. İtalya’nın başantrenörü olarak Verona Arena’da Avrupa Şampiyonası oynamayı hayal edemezdim.” dedi.

Romanya Başantrenörü Guillermo Naranjo Hernandez, “Bize bu etkinliğe katılma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Yarın seyircilerin hak ettiği gösteriyi sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” dedi.

İtalya kaptanı Myriam Sylla, “Tüm ekip adına, uzun yıllar ve aylarca süren çabaların sonucu olan bu büyük fırsat için herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu randevuda şans sadece İtalya forması giymek değil, aynı zamanda Verona Arena’da oynayabilmek.” ifadelerini kullandı.

Romanya kaptanı Rodica Buterez, “Burada olmak ve yarın Verona Arena’da oynamak büyük bir onur. Kendimiz için en iyi performans sergileyebilmeyi çok istiyoruz. Sadece İtalyan seyirciler için değil, aynı zamanda bizi takip edecek olan Rumenler için de harika bir gösteri olmasını umut ediyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.