Veteranların turnuvası sona erdi

Marmaris Belediyesi girişimleri ile Marmaris’e gelen ve yaklaşık 1 hafta boyunca hem plajda hem de salonda düzenlenen Voleybol Turnuvalarına katılan, Rus işadamı ve işkadınlarından oluşan Rus grubu, ülkelerine mutlu döndüler.

Bir süre önce Moskova’da bulunan amatör voleybol ligiyle temas kuran Marmaris Belediyesi Basın-Halkla İlişkiler Müdürlüğü hazırladığı projeyle 70 kişilik işadamı ve işkadını grubunun Marmaris’te hem tatil hem de spor yapmasını sağladı. Turizm sezonu başlarken gerçekleştirilen projeye 60 kişilik çocuk gösteri grupları da dahil edildi. Böylece salonlarda ve plajda voleybol oynanırken çocuk grupları da 1 hafta boyunca Marmaris’te farklı noktalarda dans gösterileri sundu.

27 Nisan’da Marmaris’e gelen grup 4 Mayıs’ta Moskova’ya döndü. Çocuk gösteri grupları da dahil olmak üzere tüm ekibin ulaşım ve konaklama masrafını kendilerinin karşıladığı organizasyona Marmaris Belediyesi ve Marmaris Belediyespor, tesis ve planlama desteği verdi.

6’şar kişilik ve 4’er kişilik erkek ve bayan takımlarının yanı sıra bayan, erkek ve karışık takımlar halinde plaj voleybolu da oynanan turnuvanın ödül töreni 3 Mayıs Cumartesi günü Poseidon Otel’de gerçekleşti. İşte Turnuvada dereceye giren takımlar:

6 x 6 Erkek 6 x 6 Bayan
1- Muğla 1- Marmaris
2- Triumf 2- Galki
3- Marmaris1 3- Banda

4 x 4 Erkek 4 x 4 Bayan
1- Volna 1- Marmaris
2- Athletics 2- Galki
3- Oluhi 3- Vekshi

Plaj Vol. Erkek Plaj Vol. Bayan
1- Oluhi2 1- Rybki
2- Oluhi1 2- Galki
3- Silver Bor 3- Albedo

Plaj Vol. Mix
1- Silver Galka
2- VV
3- Volna

En İyi Erkek Oyuncu : Bunarev İlia
En İyi Bayan Oyuncu: Mironova Natalia

Ödül Töreni sonunda gazetecilere demeç veren Marmaris Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Sedat Kirt, yaklaşık 1 hafta boyunca hem tatil hem de spor yapan Rus grubun, Marmaris’te çok iyi şekilde ağırlandıklarını, ilk defa yurt dışına çıkan bu grubun eşleriyle ve çocuklarıyla çok memnun kaldıklarını belirtti. Her yıl bu tarz bir organizasyon düzenlemeyi düşündüklerini belirten Kirt, “800 kişilik amatör voleybol liginin her yıl geleneksel olarak bahar aylarında Marmaris’te düzenlenmesini planlıyoruz, Marmaris’in tanıtımı açısından bu çok önemli. Ayrıca maddi getirisi de söz konusu. Turnuvaya katılan yerli ve yabancı tüm takımları tebrik ediyor ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.