Vietnam ligleri yabancılara açıldı

Vietnam Kadınlar ve Erkekler Voleybol Ligleri, 9 yıllık bir aradan sonra takımların yabancı oyuncu oynatmasına izin vermeye karar verdi.

Bu kararın ardından takımlar, oynatacakları yabancı oyuncuları belirlemeye başladı. Kadınlar Ligi’ne gelecek yabancı oyuncular, Erkekler Ligi’ne geleceklere göre daha çok sayıda ve tanınmış isimlerden oluşuyor. Ligin en büyük kadın yıldızı, Azerbaycan’lı pasör çaprazı Polina Rahimova olacak. Rahimova, Geleximco Thai Binh takımında forma giyecek. Başarılı sporcu, geçtiğimiz sezonu İtalya’nın VBC Casalmaggiore takımında geçirmiş, gelecek sezon için ise ülkemizde mücadele etmek üzere Kuzeyboru ile anlaşmıştı. Bu anlaşma, Rahimova’nın Vietnam Ligi’ndeki macerasından etkilenmeyecek. Rahimova, yaz dönemini orada geçirdikten sonra sonbaharda başlayacak olan Sultanlar Ligi’nde Kuzeyboru formasını giyecek.

Kadınlarda öne çıkan diğer isimler ise Kamerunlu sporcu Laetitia Moma Bassoko, Venezuelalı Olimpik sporcu Jose Perez, Taylandı sporcular Kanjana Kuthaisong, Chompunch Chitsabai, Chitaporn Kamlangmak olacak.
Erkekler Ligi’nde ise dikkat çeken isimler Venezuelalı sporcu Ivan Jose Fernandez, Avustralyalı smaçör Philip Freere, ve Tayland Milli Takımı’nın başarılı smaçörü Assanaphan Chantajorn olacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.