VNL’de ilk hafta tamamlandı

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde oynanan üçüncü maçların ardından ilk hafta tamamlandı. Japonya, üçüncü maçında bu kez Güney Kore’yi, yine 3-0’lık skorla yenmeyi başararak namağlup 9 puan ve mükemmel set oranıyla liderliğini sürdürdü.

ABD ise, üçüncü maçında turnuvaya as kadro olarak gelen Brezilya’yı 3-1 mağlup etti ve üçte üç yaparak 9 puanla kendisine ikinci sırada yer buldu.

Milli takımımız da üçte üç yaparak turnuvaya namağlup devam ederek puan sıralamasında 8 puan ile ilk haftayı üçüncü sırada tamamladı.

Hollanda, Rusya karşısında maçtan 3-1 galip ayrılarak üçüncü maçında ikinci galibiyetini almayı başardı. Maça as kadrosuyla başlayan ancak ardından yedek ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıkan Rusya ise VNL’deki ilk mağlubiyetini almış oldu.

Almanya, Belçika’yı 3-0 ve Çin de Tayland’ı üç sette mağlup etmeyi başararak ikinci galibiyetlerini elde ettiler. Hem Belçika hem de Tayland’ın VNL’de henüz galibiyeti bulunmuyor.

Dominik Cumhuriyeti ise üçüncü maçında Kanada’yı 3-1 mağlup ederek turnuvadaki ilk galibiyetini kazanmış oldu. Kanada da bu haftayı galibiyet alamadan kapattı.

Haftanın kapanış mücadelesinde ise turnuvaya genç kadro ağırlıklı katılan Sırbistan, bir diğer genç ekip İtalya’yı 3-1 yenerek ikinci galibiyetini aldı.

Oyuncu istatistikleri…

Haberi Paylaş